Burak Yılmaz Fransa'da tarih yazıyor! Zlatan Ibrahimovic'i solladı...

Fransa'da Burak Yılmaz fırtınası esiyor... 35 yaşındaki Burak Yılmaz, Lille formasıyla çıktığı her maçta adından söz ettirdi. Performansıyla tüm Fransızları kendine hayran bırakan Yılmaz, takımını taşımayı başardı. 

Yayınlanma Tarihi: 08.12.2020 10:56
Değiştirme Tarihi: 08.12.2020 10:56
Burak Yılmaz Fransa'da tarih yazıyor! Zlatan Ibrahimovic'i solladı...

Fransa Ligue 1'de 13 hafta geride kaldı. Puan tablosunun ilk sırasında, süper starlarıyla dikkat çeken Paris Saint Germain bulunuyor. Ancak PSG'den daha çok şu sıralar Türk yıldızların sırtladığı Lille konuşuluyor. 1950'li yıllardan sonraki en parlak dönemini, Türk yıldızlarımızla yaşayan Lille, son olarak Monaco'yu 2-1 yenerken 2. gol Yusuf Yazıcı'dan, asist Burak Yılmaz'dan geldi.

Takımın gol yükünü çeken 2 yıldızımızdan Yusuf Yazıcı'nın 4 gol 2 asisti bulunurken, Burak Yılmaz'ın ise 6 gol 4 asisti bulunuyor. 

Skora direkt olarak 16 gol katkısında bulunan futbolcularımız, PSG'nin 2 yıldızı Mbappe ve Neymar'ı takip ediyor. 

Ligde üst üste 8 maçtır gol ya da asist üreten Burak, Ligue 1'de bu başarıya erişen en yaşlı futbolcu olurken Zlatan Ibrahimovic'in (PSG) 6 maçlık rekorunu da kırdı. Lille'de Zeki Çelik (2 asist) ve Mustafa Kapı da forma giyiyor.

NE DEDİLER?

TV5: Remy'nin (Rizespor) beklenmeyen vedası sonrası son anda transferi gerçekleşen Burak Yılmaz, çok iyi bir seçim olduğunu gösterdi.

Le Monde: Lille'in hücumdaki Türk ikilisi iş başındaydı.

Maxi Foot: Burak Yılmaz, Lille'e değer katmaya devam ediyor. Tam bir savaşçı…

Lille (Resmi hesap): Kral (Türkçe) prensine asist yaptı.