Burak Yılmaz'da son dakika... Anlaşmaya vardı!

Beşiktaş'ın yıldız golcüsü Burak Yılmaz, İtalyan ekibi Lecce ile anlaşmaya vardı. Bonservis için yaptığı 1,5 milyon euroluk teklifi Beşiktaş'ın kabul etmesini bekliyor.

Yayınlanma Tarihi: 08.07.2019 10:06
Değiştirme Tarihi: 08.07.2019 10:06
Burak Yılmaz'da son dakika... Anlaşmaya vardı!

Lecce inadından vazgeçmedi ve Kartal'ın gol makinesiyle anlaşmaya vardı. İtalyan ekibi bonservis için yaptığı 1,5 milyon euroluk teklifi Beşiktaş'ın kabul etmesini bekliyor.Beşiktaş'ta dertler bitmek bilmiyor.

Transferde sessiz kalan, ekonomik problemlerle boğuşan, yüksek maliyetli oyuncuları bir türlü gönderemeyen siyah-beyazlılar şimdi de en önemli oyuncusunu kaybetme korkusu yaşıyor.

İtalya Serie A'ya 7 sezon sonra yeniden yükselmeyi başaran Lecce, bir süredir Burak Yılmaz'ı transfer etmek için girişimlerde bulunuyordu. Sarı-kırmızılı ekibin Sportif Direktörü Mauro Meluso, 20 gün önce İstanbul'a gelmiş ve Beşiktaşlı idarecilerle golcü oyuncunun transferi için görüşmüştü. Ancak Meluso'nun, bonservis bedeli ödenmeden transferi gerçekleştirme çabaları sonuçsuz kalmıştı. Lecce buna rağmen pes etmedi. 

İTALYANLAR PES ETMEDİ

Burak Yılmaz'ın Beşiktaş'tan alacakları olmasını fırsat bilen Lecce, bonservis bedeli ödemeye yanaşmıyordu. Mauro Meluso'nun golcü oyuncunun menajeriyle yaptığı görüşmeyle birlikte transfer yeni bir boyut kazandı. Bu görüşmeden sonra Burak Yılmaz'ın, Lecce'de oynamayı kabul etmesi üzerine sarı-kırmızılılar yeniden harekete geçti.

Daha önce bonservis bedeli ödemeye yanaşmayan Italyan ekibi, Burak Yılmaz'ın istekli olmasıyla 1,5 milyon avroyu gözden çıkardı. Beşiktaş'ın bu teklifi kabul etmesi düşünülmüyor. Ancak ayrılmak isteyen Burak Yılmaz'ın takımda kalmasının daha büyük huzursuzluğa yol açmasından endişelenen yönetim satışa mecbur kalabilir.

Geçtiğimiz sezonun devre arasından büyük tepkilere rağmen transfer edilen Burak Yılmaz, attığı gollerle taraftarların sevgilisi hâline gelmişti. Beşiktaş’a döndükten 10 sene sonra yarım sezon forma giyen golcü oyuncu eğer ayrılırsa yönetimi çok zor günler bekliyor olacak ve takıma kaliteli bir golcü bulmak için uğraş verilecek.

(Türkiye)