Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bundan daha büyük bir aptallık olamaz

Bundan daha büyük bir aptallık olamaz

Rio 2016'da Arjantin ile Brezilya arasındaki ezeli rekabetin boyutları taraftar bazında ölçüyü aşınca sporculardan sert tepkiler geldi.

09.08.2016 11:04

Rio 2016'da Arjantin ile Brezilya arasındaki ezeli rekabetin boyutları taraftar bazında ölçüyü aşınca sporculardan sert tepkiler geldi.

Arjantin ve Brezilya rekabeti malum. Birbirlerine ekonomik anlamda muhtaç, birisi olmadan diğeri ayakta zor kalan, her türlü siyasi, ekonomik ve sosyal anlamda çok iyi anlaşan iki ülke insanı konu futbola gelince düşman kardeşlere dönüşür. Olimpiyat oyunlarına futbol, tenis, judo, basketbol alanlarında başarılı bir başlangıç yapan Arjantin'in oynadığı bütün maçlarda karşılarındaki tek rakip ise Brezilyalı seyirci. Öyle ki Arjantinli oyuncuların ayağına gelen her top, attıkları her atış, dokundukları her top Brezilyalıların ıslıklarıyla karşılık buluyor.

Dünya Kupası sırasında da sürekli atışan iki grup arasında şimdiye kadar tatsız bir durum yaşanmamıştı. Ancak Martin Del Potro-Jaoa Souza tenis karşılaması öncesi bir Arjantinli ve Brezilyalının tartışarak birbirlerini tartaklamaya başlaması gergin anlara neden oldu. Polis müdahale ederek tartışan seyircileri dışarı çıkardı. Olaya çok sinirlenen Del Potro vatandaşlarına, "Bu Arjantin-Brezilya arasında oynanan bir futbol maçı değil. Lütfen sakin olun" açıklamasında bulundu.

Arjantin basını olayı "Utanç" başlığıyla manşetlere taşıdı. Bir gün önce Arjantin-Nijerya arasında oynanan basket maçında da tangocu ve sambacı seyirciler arasında karşılıklı küfürleşmeler olmuştu. Bunun üzerine seyircinin tavrına çok kızan Arjantinli basketbolcu Luis Scola, "Karşılıklı oynamadığımız bir maçın tribünlerinde Brezilyalıların iki sene önce yedikleri gol için şenlik yapmalarından daha büyük bir aptallık olamaz" açıklamasında bulunmuştu.

Yorumlar | 0
üye profil