Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bugünleri de gördüler!

Bugünleri de gördüler!

Mahkeme kapılarındaki Beşiktaş, dosyaları birer birer temizledi, rahata erdi.

17.07.2016 03:02

SERDAR SARIDAĞ
FIFA ve CAS nezdindeki davalardan ustalıkla kurtulan Beşiktaş, aleyhindeki son dosya olan Fernandes davasını da lehine kapadı. Siyah-beyazlıların şimdi FIFA’da sadece Atınç Nukan davası bulunuyor. Kartal burada da alacaklı pozisyonunda yer alıyor.
Bir dönem FIFA ve Spor Tahkim Mahkemesi’ndeki (CAS) davaların fazlalığından yakınan Beşiktaş, bunların hepsini birer birer eritti. Siyah-beyazlılar, son olarak Fernandes ile arasındaki davayı lehine kapatıp işi bitirdi.

Disiplinsizlikler nedeniyle Fernandes’e ceza kesen ve bunları ödemeyen Beşiktaş, Portekizli futbolcu tarafından önce FIFA’ya şikayet edildi ve 442 bin euro talep etti. FIFA bu talebi kısmen kabul ederek 172 bin euro ödenmesine karar verdi. Beşiktaş bunun üzerine 4 Ocak 2016’da CAS’a gitti ve Spor Tahkim Mahkemesi’nden siyah-beyazlılar açısından lehe karar çıktı.

CAS, Beşiktaş’ın kesilen cezalarda haklı olduğuna ve hesaplamasının da doğru olduğunu belirtti. Ancak hesaplama süresi konusunda bir düzeltme yaparak, siyah-beyazlıların 66 bin euro ödemesine karar verdi.

168 bin euro istediler
Beşiktaş’ın artık FIFA ve CAS nezdinde muhatap olduğu sadece Atınç Nukan davası kaldı. Siyah-beyazlılar, Red Bull Leipzig’in Atınç için ödemesi gereken 168 bin 750 euro tutarındaki dayanışma katkı payının ödenmemesi nedeniyle Alman kulübüne dava açtı.

Yorumlar | 0
üye profil