Bu tablonun sebebi

Bu tablonun sebebi

Fenerbahçe çok pozisyona giriyor buna karşın az gol atıyor. Ama kalesinde gördüğü az sayıdaki pozisyonlarda çok gol yiyor. Bu yüzdeler de sarı lacivertlilerin maç kazanmasını zorlaştırıyor.

Fenerbahçe ligin ilk 6 haftasını 2 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 yenilgi ile 9. sırada tamamlarken istatistikler sarı lacivertlilerin aslında çok daha yukarılarda olabileceğini gösteriyor. Rakiplerine maçlarda genellikle üstünlük kurmasına rağmen gol atmakta zorlanan sarı lacivertliler, Başakşehir ve G.Saray ile birlikte ligin en çok gol pozisyonuna giren takımı...

F.Bahçe ilk 6 haftada 40 önemli gol pozisyonuna girerken 5’i Kasımpaşa maçında olmak üzere sadece 11 gol attılar. Yüzde 27’lik oran tutturan sarı lacivertliler skor yapmakta sıkıntı çekince maçlarda da istediği sonuçları bir türlü alamıyor.

GELEN HER TOP GOL OLUYOR
 F.BAHÇE gibi 40 pozisyona giren G.Saray ise, yüzde 30’luk bir gol yüzdesi yakaladı. Bunu tüm maçlara yayan sarı kırmızılılar puanları da topladı. F.Bahçe, kalesinde 12 pozisyon gören Gençlerbirliği’nin ardından 18 pozisyon ile en az pozisyon veren takım. Ama burada da F.Bahçe büyük bir sıkıntı yaşıyor.

Verilen 18 pozisyonda top 8 kez F.Bahçe ağları ile buluşmuş. Bu 8 golün 2 tanesi penaltıdan. Bu da yüzde 44’lük bir ortalama ve ligin açık ara kalesinde gördüğü pozisyonlarda en çok gol yiyen takımı olmalarına yol açıyor.

Yorumlar | 0
üye profil