Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Bu maçı iple çekiyorum'

"Bu maçı iple çekiyorum"

Advocaat, oyuncularının Manchester United karşısında istediklerini almak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi, “Bu maçı iple çekiyorum. Artık iyi skorlar almalıyız” dedi.

20.10.2016 02:57

Fenerbahçe Teknik Direktörü Advocaat, hiçbir bahanelerinin olmadığını belirtti, “Eminim ki oyuncularımız maçtan istediklerini almak için ellerinden geleni yapacaklar. Maçı iple çekiyorum” dedi.

Advocaat “Belki son maçımıza herkes negatif olarak bakıyor. Ama taktik anlamda bir teknik direktör olarak baktığımda gayet güzel bir maçtı. Biz yine kendimize odaklanmalıyız. Son 2 maçta berabere kaldık. Artık daha iyi skorlar almalıyız” diye konuştu.

Manchester United’ın harika bir kadroları ve harika bir teknik direktörleri olduğunu vurgulayan Hollandalı çalıştırıcı, “Mourinho’ya sadece zaman gerekiyor. O harika bir teknik adam. Ben bunu kendim için de hissediyorum, bizim de zamana ihtiyacımız var. Lig bittiğinde United’ın yukarı sıralarda olacağını düşünüyorum. Belki ilk sırada bile bitirebilirler” yorumunu yaptı.

Tecrübeli hoca, “Bir takımda işe başladığınızda en kısa zamanda doğru 11’i bulmaya çalışırsınız. Ben son derece pozitif bakıyorum önümüzdeki maçlara. Şu an puanlara ihtiyacımız var ve ben o puanları alacağımızı düşünüyorum” ifadelerini de kullandı.

3-4 temel oyuncularını kaybetmiş olmalarının kendilerini zora soktuğunu kaydeden Advocaat sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim için zor bir durumu ortaya çıkardı. Osmanlıspor maçı belki kolay bir maç olarak görüldü ama onlar iyi bir takımdı. 3-4 eksiğimize rağmen iyi oynadığımızı düşünüyorum. Ama beni en çok sinirlendiren maç evimizdeki 1-1’lik maçtı. Kendi sahanızda oynuyorsanız daha iyi futbol oynamalısınız.”

‘Birlikte başaracağız’
Advocaat ile birlikte basın toplantısına katılan Van Persie, Fenerbahçe’nin düzeleceğini umduğunu dile getirdi. Yıldız oyuncu, “Bu takımla her gün antrenmana çıkıyorum ve takımın nasıl geliştiğini görüyorum. Maçlardaki performansımızda da bunu görüyorum ama skor olarak yansıtamadık. Fenerbahçe olarak eğer bir şey yapacaksak futbolcular olarak taraftar olarak camia olarak bunu birlikte yapacağız” dedi.

Yorumlar | 0
üye profil