Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bruma topu kulüplere attı

Bruma topu kulüplere attı

Galatasaray'ın Portekizli yıldızı Armindo Bruma, PSV Eindhoven'dan teklif aldığını doğruladı, ancak yorum yapmadı.

19.07.2016 03:05

NEVZAT DİNDAR - İSVİÇRE
Galatasaray’ın bu sezon en formda ismi olan Portekizli oyuncu, “PSV’nin bir teklifi var. İki kulüp oturup konuşacak. Benim amacım şu an maksimum seviyede performans gösterip normal hayatıma devam etmek. Anlaşma sağlanırsa o zaman konuşuruz” dedi.
Galatasaray’ın bu sezon oynadığı iki hazırlık maçının da yıldızı olan Bruma, PSV’den gelen teklifi doğruladı, ancak buna iki kulübün karar vereceğini söyledi.

İyi bir kamp dönemi geçirdiğini dile getiren Portekizli futbolcu, PSV’den gelen transfer teklifi konusunda şunları söyledi:

“PSV’den gelen teklif doğru. Benim de bilgim var ama sonuçta ben Galatasaray’ın futbolcusuyum. İki kulüp de Avrupa’nın önemli ve her oyuncunun oynamak istediği kulüplerden... Şu anda birinde oynuyorum. Takımımla beraber antrenmanlarıma devam ediyorum. Büyük bir kulüpte oynadığım için çok mutluyum. Diğer taraftan da PSV’nin bir teklifi var. İki kulüp oturup konuşacak. Benim amacım şu an maksimum seviyede performans gösterip normal hayatıma devam etmek. Anlaşma sağlanırsa o zaman konuşuruz.”

Bruma, geçen sezon kiralık olarak oynadığı İspanya’nın Real Sociedad ekibinde kendisini geliştirdiğini belirtti. Cim-Bom’un genç ismi, “Daha iyi bir oyuncu olduğumu düşünüyorum. Orada çok şey öğrendiğim. Bitiricilik güvenle alakalıdır. O güveni hissettiğinizde bitiriciliğiniz de gelişiyor. Şu anda kendimi daha iyi hissediyorum. Hocamız ve yöneticilerimiz benimle devamlı ilgileniyor. Bu da bana fazladan bir güven veriyor ve oyuna yansıyor” diye konuştu.

Galatasaray’a yüksek bir bonservis bedeliyle transfer olmasının üzerinde bir baskı oluşturup oluşturmadığı sorulan Armindo Bruma, “Bonservis bedeliyle ilgili üzerimde herhangi bir baskı yok. Her oyuncu oynamak ve en iyisini vermek ister. Bu konuda bir baskı belki olabilir. Zaten olması gereken bir baskı... Ancak ödenen parayla ilgili bir baskı yok. Galatasaray bana inandı ve güvendi. Ben de karşılığını vermeye çalışıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

‘Korku ve endişe yok’
Bruma ile birlikte gazetecilerin karşısına çıkan Martin Linnes, geçen sezonun iyi geçmediğini ancak yeni döneme iyi başladığını ifade etti.

Linnes, “Riekerink hocamızın gelmesiyle takımda pozitif bir hava oldu. Ekip olarak daha iyi bir hale geldik. Bir an önce gerçek Martin’i gösterip ilk 11 oyuncusu olmak istiyorum” dedi.

Türkiye’de yaşanan olaylar sonrası endişeli olup olmadığını sorulan Linnes, “Çok üzüldüm. Tabii ki etkileniyorsunuz. Çok sevdiğim arkadaşlarım, ailem var. Benim hep söylediğim bir şey var. Ben Türkiye’de çok mutluyum. Korku ve endişe yok. Umarım her şey yoluna girer” yorumunu yaptı.

Galatasaray’ın transfer gündeminde olan Johansen’i de değerlendiren Linnes, “Kendisi yakınen tanıdığım bir arkadaşım. Karakter ve futbolcu olarak çok iyi bir insan. Böyle bir şey olursa Galatasaray taraftarı çok sevecektir. Defansif anlamda her şeyi yapan, ofansifte de goller atan bir oyuncu. Şu an olay ne durumda bilmiyorum ama gerçekleşirse kendisini Galatasaray taraftarları çok sevecektir” diye konuştu.

Yorumlar | 0
üye profil