Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bruma: Galatasaray'da mutluyum

Bruma: Galatasaray'da mutluyum

Galatasaray'ın Portekizli futbolcusu Armindo Bruma, Hollanda'nın PSV Eindhoven ekibi tarafından kendisine yapılan transfer teklifinin, iki kulüp arasında konuşulması gereken bir konu olduğunu söyledi.

18.07.2016 17:19

Galatasaray'ın yeni sezon hazırlıkları kapsamında İsviçre'nin Gwatt bölgesinde kamp yaptığı otelde düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Bruma, Hollanda ekibinin transfer teklifinden haberdar olduğunu belirtti.

Hem Galatasaray hem de PSV Eindhoven'ın büyük kulüpler olduğunu anlatan Bruma, şunları kaydetti: "PSV'den gelen teklif doğru. Benim de bilgim var ama sonuçta Galatasaray'ın futbolcusuyum. İki kulüp de Avrupa'nın önemli ve her oyuncunun oynamak istediği kulüplerden. Şu anda birinde oynuyorum. Takımımla beraber antrenmanlarıma devam ediyorum. Büyük bir kulüpte oynadığım için çok mutluyum. Diğer taraftan da PSV'nin bir teklifi var, o kısım artık iki kulüp arasında konuşulacak bir konu. Ben Galatasaray'ın bir futbolcusuyum ve kontratıma saygılıyım. Takımım için elinden geleni yapıyorum."

İsviçre kampında sergilediği başarılı performansla dikkati çeken Bruma, "Kendimi iyi hissediyorum, dünkü maçta da iyiydim. Bu sadece benim elimde olan bir şey değil. Takım arkadaşlarımın yardımıyla güzel bir performans gösterdiğimi düşünüyorum." ifadelerini kullandı. Real Sociedad'da kendimi geliştirdim Portekizli futbolcu, geçen sezon kiralık olarak oynadığı İspanya'nın Real Sociedad ekibinde kendisini geliştirdiğini anlattı.

La Liga'da oynamanın kendisi için büyük bir tecrübe olduğunu vurgulayan Bruma, "Bir çok anlamda kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Daha iyi bir oyuncu olduğumu düşünüyorum. Orada çok şey öğrendiğim. Bitiricilik güvenle alakalıdır. Şu anda kendimi daha iyi hissediyorum. Hocamız ve yöneticilerimiz benimle devamlı ilgileniyor. Bu da bana fazladan bir güven veriyor ve oyuna yansıyor." şeklinde görüş belirtti.

Galatasaray'a yüksek bir bonservis bedeliyle transfer olmasının üzerinde bir baskı oluşturup oluşturmadığı sorulan Armindo Bruma, "Bonservis bedeliyle ilgili üzerimde herhangi bir baskı yok. Her oyuncu oynamak ve en iyisini vermek ister. Bu konuda bir baskı belki olabilir. Zaten olması gereken bir baskı. Ödenen parayla ilgili bir baskı yok. Galatasaray bana inandı ve güvendi. Ben de karşılığını vermeye çalışıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Hücumun iki kanadında da oynadığını ancak sol açıkta forma giymeyi daha çok sevdiğini belirten Bruma, güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini dile getirerek, "Benim ve takım için iyi bir kamp dönemi oluyor. İlk hazırlık maçımızı berabere bitirdik, ikinci maçımızda da dün güzel bir galibiyet aldık. Genel olarak güzel bir kamp dönemi geçiriyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar | 0
üye profil