Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bruma'da derin kriz

Bruma'da derin kriz

Thun maçında çok iyi bir oyun ortaya koyan Galatasaraylı futbolcu Armindo Bruma, "Bırakın gideyim" diye ısrar ediyor.

14.07.2016 03:50

NEVZAT DİNDAR - İSVİÇRE
PSV Eindhoven’e gitmek için izin isteyen 21 yaşındaki futbolcu, “Bu şekilde gelip hiçbir katkı sağlamam” diyerek  yönetimi ikna etmeye çalıştı. Galatasaray ise 6 milyon euroya kadar çıkan Hollanda kulübünden 8 milyon euro isteyecek.
Galatasaray’da Bruma krizi derinleşerek büyüyor. Teknik direktör Riekerink’in kalmasını istediği Portekizli futbolcu, gitmek için yönetime baskı yapıyor.

Önceki gün Thun karşısında çok iyi bir futbol ortaya koyarak, İspanya’da güçlendiğini gösteren Bruma, sarı-kırmızılılara ayrılmak istediğini tekrarladı, “Gitmeme lütfen izin verin. PSV Eindhoven’a gitmek istiyorum. Bu şekilde gelip hiçbir katkı veremem” diyerek hem hocası Jan Olde Riekerink’ten hem de yöneticilerden aynı talepte bulundu.

Bütün planlarını Bruma’nın kalması yönünde yapan ve genç futbolcunun İsviçre’deki performansından memnun kalan Riekerink’in bu gelişme sonrası keyfi iyice kaçtı. Galatasaray Yönetimi ise bonuslarla beraber 4 milyon euro teklif eden PSV’nin kamp dönüşü İstanbul’da yeni randevu talebini kabul etti. Ancak yönetim, iyi bir görüntü çizen Bruma için Hollandalılardan 8 milyon euro isteme kararı aldı.

Daha önce Bruma için 6 milyon euro isteyen Galatasaray’ın rakamı yukarı çekmesi, transfer olmasının istenmediği şeklinde yorumlandı. Geçen sezonu İspanya’da Real Sociedad’ta kiralık olarak geçiren Portekizli oyuncu giderse, Cim-Bom kanat takviyesi yapacak.

Thun karşısında takımın en iyisi olarak göze çarpan Bruma, bu futbolunu golle süsledi.

Yorumlar | 0
üye profil