Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Böyle daha güzel

Böyle daha güzel

Fenerbahçe, Dick Advocaat yönetimindeki ilk maçında Grasshoppers'i farklı devirdi, UEFA Avrupa Ligi grupları için önemli bir avantaj elde etti: 3-0

19.08.2016 03:01

SENAD OK - MAÇIN ÖYKÜSÜ
Pereira’nın sonunu hazırlayan 3-5-2 sistemini mazide bırakan, sahaya 4-3-3 düzeni ile çıkan sarı-lacivertli ekip rakibi önünde maça hızlı başladı, Aatıf ile 4. dakikada skor avantajını yakaladı. Oyunun kontrolünü elinden hiç bırakmayan temsilcimiz, ikinci yarıda Miroslav Stoch’un iki şık golüyle rahat bir galibiyete imza attı.
Fenerbahçe sezona aslında dünkü maçla başladı. Teknik adamını iki gün önce değiştiren sarı-lacivertliler, 1.5 aydır oynadığı ve çalıştığı sistem dışına da ilk kez dün çıktı.

Favori olsa da ani değişimler sebebiyle sancılı ve zorlu bir maç yaşanabilirdi. Bu nedenle golün gecikmesi teknik heyet, takım ve tribün üzerindeki baskıyı arttırabilirdi. Salih’in sürüklediği ve atağı bitiren Aatıf’ın 4. dakikadaki golü bu nedenle önemliydi: 1-0.

Rakip kağıt üzerinde çok güçlü olmasa da fizik olarak daha hazırdı. Henüz üçüncü resmi maçını oynayan Fenerbahçe’ye karşı İsviçre temsilcisi dokuzuncu maçına çıktı. Erken gol sayesinde sarı-lacivertliler, baskı altına girmekten kurtulurken rakibin de direcini daha ilk bölümde kırmayı başardı.

İkinci yarı farklıydı
Gole rağmen ilk yarıda tutuk bir görüntü çizdi. Çok basit hatalar yapıldı. Oyun kurmakta sıkıntılar yaşandı. Bir uyum sorunu yaşanıyordu. 8’de Van der Wiel’in ortasında Fernandao ikinci golü bulabilirdi. Grasshoppers 10 ve 39’da tehlikeli kontra ataklar yakaladı.

İlk yarı takımını tanıma fırsatı bulan Advocaat’ın uyarıları ve hamleleri ikinci yarı işe yaradı. Sarı-lacivertliler bu bölüme daha etkili başladı. 52 ve 61’de Fernandao iki fırsatı daha değerlendiremedi.

Stoch sonunda patladı
Son 20 dakikaya girilirken Advocaat, maçı değiştirecek hamlede bulundu. İki değişiklik birden yaparak Van Persie ve Stoch’u oyuna aldı. Emenike’yi de ileri uçta oynatınca hücum hattı birden değişti. Grasshoppers savunması şaşırdı. Yıllardır patlama yapması beklenen Stoch bu bölümde sahneye çıktı. 71’de, sol çaprazda en sevdiği toplardan birini aldı. Rakibini geçti ve skoru 2-0 yaptı. Slovak futbolcu, son dakikada uzak mesafaden attığı ikinci golle de adeta turu getirdi: 3-0.

Yorumlar | 0
üye profil