Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Borussia Dortmund otobüsü yakınında patlama!

Borussia Dortmund otobüsü yakınında patlama!

Borussia Dortmund-Monaco maçı öncesi Dortmund'un takım otobüsü otelden stada doğru hareket ederken bir patlama oldu. Dortmund'un İspanyol oyuncusu Marc Bartra yaralandı.

11.04.2017 21:38

UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki Borussia Dortmund-Monaco maçı öncesi Dortmund'un takım otobüsü otelden stada doğru hareket ederken bir patlama meydana geldi. Alman ekibi bir kişinin yaralandığını açıkladı. Karşılaşma güvenlik nedeniyle yarın ertelendi.

Marc Bartra yaralandı
Patlamada yaralanan ismin Borussia Dortmund'un İspanyol savunma oyuncusu Marc Bartra olduğu öğrenildi. Kolundan yaralanan Marc Bartra'nın hastaneye götürüldüğü açıklandı. Maç yarına ertelendi, TSİ 19:45 olarak değiştirildi.

Bild gazetesinin son dakika olarak geçtiği habere göre, Borussia Dortmund-Monaco maçı güvenlik nedeniyle yarın TSİ 19:45'e ertelendi. Patlamanın stada 10 kilometre uzaklıkta otelden hareke edildikten sonra meydana geldiği belirtildi. Patlama anında otobüsün camları kırılırken Marc Bartra'nın kolundan yaralandığı öğrenildi.

Borussia Dortmund'dan açıklama
Borussia Dortmund'dan açıklama geldi: "Takım otobüsü otelin önündeyken patlama gerçekleşti. Oyuncular güvende. Statta herhangi bir tehlike bulunmuyor. Gelişmeler hakkında bilgilendirmeye devam edeceğiz. Lütfen sakin olun. Şu anda stadyumda bir kriz var. Yeni haber geldikçe sizi bilgilendireceğiz."

Emre Mor ve Nuri Şahin'in durumları iyi
Maç kadrosunda yer alan milli futbolcu Emre Mor'un durumu ise iyi olduğu öğrenildi. Emre Mor'un menajeri Mustafa Özcan NTV Spor'da yaptığı açıklamada, "Emre'nin durumu iyi, olayın şokunu atlatmaya çalışıyor. Diğer futbolcular gibi. Şimdi onu almaya gidiyoruz. Patlama sonrası otobüsün camları kırılmış. Ufak tefek yaralanmalar olmuş ama önemli bir durum yok" dedi.

Dortmund'un bir başka Türk oyuncusu Nuri Şahin'in de patlamadan herhangi bir zarar görmediği ve durumunun iyi olduğu belirtildi.

Yorumlar | 0
üye profil