Bolic'ten "Dzeko" yorumu

Eski Boşnak futbolcu Bolic: "Başkan, 2-3 ay önce beni arayıp Dzeko hakkında bilgi aldı. Dürüst olmak gerekirse bu transferin gerçekleşmesini isterim. Fenerbahçe büyük bir kulüp, Dzeko'da dünyanın en iyi hücum oyuncularından biri"

Yayınlanma Tarihi: 02.02.2015 09:58
Değiştirme Tarihi: 02.02.2015 12:21

Bir dönem Fenerbahçe forması giyen Bosna Hersekli eski futbolcu Elvir Bolic, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın 2-3 ay önce kendisini arayıp, Manchester City forması giyen Edin Dzeko hakkında bilgi aldığını söyledi.
 
Bolic, Bosna Hersek basınına yaptığı açıklamada, İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester City'de top koşturan Edin Dzeko'nun Fenerbahçe'ye transfer olacağı iddiasını değerlendirdi.
 
"Başkan, 2-3 ay önce beni arayıp Dzeko hakkında bilgi aldı" diyen Bolic, "O dönemde bu transfer çok zordu. Dzeko, ilk 11'in standart oyuncularındandı" yorumunu yaptı.
 
Bolic, Fenerbahçe'nin Boşnak forvet oyuncusuyla ilgilendiğini kaydederek, "Dürüst olmak gerekirse bu transferin gerçekleşmesini isterim. Fenerbahçe, büyük bir kulüp ve Dzeko da dünyanın en iyi hücum oyuncularından biri" ifadesini kullandı.
 
Dzeko'nun Fenerbahçe'ye büyük katkı sağlayacağını düşündüğünü belirten Boliç, "Bu konuda Dzeko'nun ne düşündüğü önemli. Nasıl hareket edeceğini en iyi kendisi bilir" dedi.
 
Futbolda ara transfer döneminin bitmesine saatler kala Türk ve İngiliz medyası tarafından Dzeko'nun sezon sonuna kadar Fenerbahçe'ye kiralanabileceği iddia edilmişti.

İlgili Sayfalar: Spor