'Taraftar işimizi kolaylaştırdı'

Brugge'ün genç futbolcusu, “Bizi zorlayacak bir atmosfer bekliyorduk ama stat dolu olmasına rağmen baskı hissetmedik. Taraftarın kendi oyuncularını protesto etmesi bizim işimizi kolaylaştırdı” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 21.03.2015 11:21
Değiştirme Tarihi: 21.03.2015 11:21
'Taraftar işimizi kolaylaştırdı'

Club Brugge’ün önceki akşam Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Beşiktaş’ı 3-1 yendiği maçta takımının 2 golünü kaydeden genç yıldız Boli Bolingoli-Mbombo, mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu. Yedek kulübesinde başladığı karşılaşmaya 65’inci dakikada dahil olan ve 80 ile 90’ıncı dakikalarda kaydettiği sayılarla takımına Çeyrek Final’i getiren 19 yaşındaki futbolcu, maç içinde Siyah-Beyazlı taraftarların kendi futbolcularına yaptığı protestoların kendilerine olumlu yansıdığını söyledi. Mbombo, “Olimpiyat Stadı’nda daha önce Liverpool’un nasıl karşılandığını biliyorduk. Bu yüzden biz de rövanşta bizi zorlayacak bir atmosferle karşılaşacağımızı tahmin ediyorduk. Ancak oyunun sadece birkaç bölümü dışında rakibimiz, kendi taraftarından destek görmedi. Stadın neredeyse tamamını doldurmalarına rağmen üzerimizde hiç baskı hissetmedik. Hatta taraftarların Beşiktaşlı futbolcuları protesto etmesi, bizim işimizi kolaylaştırdı” diye konuştu.
 

‘Yolumuza devam etmek istiyoruz’


Avrupa Ligi’nde Liverpool’u yenen Beşiktaş’ı saf dışı bıraktıkları için mutlu olduklarını belirten genç sol kanat, “Yolumuza etap etap devam etmek istiyoruz. Kupada gidebildiğimiz kadar ileri gidip, taraftarlarımızı mutlu etmeyi planlıyoruz. Ben de bunun için elimden
geleni yapacağım” ifadelerini kullandı.