BKFC Başkanı David Feldman, Mike Tyson’a yaptığı çılgın teklifi arttırdı!

BKFC Başkanı David Feldman, Mike Tyson'a daha önce dövüşmesi için 20 milyon dolar teklif etmişti. Feldman, rakamı arttırdığını söyleyerek şaşırttı.

Yayınlanma Tarihi: 26.05.2020 14:57
Değiştirme Tarihi: 26.05.2020 14:57
BKFC Başkanı David Feldman, Mike Tyson’a yaptığı çılgın teklifi arttırdı!

‘Demir Yumruk’ lakaplı efsane boksör Mike Tyson, son dönemde yayınladığı videolarıyla yeniden gündem oldu. Mike Tyson'a dövüşmesi için 20 milyon dolar öneren Bare Knuckle Fighting Championship (BKFC) Başkanı David Feldman, Tyson'da ‘Hayır’ yanıtı almasına rağmen durmadı. Feldman son teklifinde Tyson'a 20 milyon doların da üzerinden bir rakam önerdi. Tyson, bu yeni teklife henüz yanıt vermedi. Öte yandan dövüşler sadece 10 dakika sürecek.  

"İLK HEDEFİM İKNA ETMEK"

Her şeyin henüz bitmediğine inandığını söyleyen Feldman, Tito Ortiz’in “Mike Tyson ile dövüşmek için teklif aldım” şeklindeki sözlerine ise şunları söyledi: “Ben böyle bir teklifte bulunmadım. Henüz Mike Tyson’ın karşısına kimi çıkaracağıma tam karar vermiş değilim. Öncelikle Mike Tyson’ı ikna etmem gerekiyor. Sonra seçeneklere bakacağız. Aklımda Wanderlei Silva gibi doğal yeteneğe sahip olan isimler var. Silva ne kadar yaşlanırsa yaşlansın her zaman tehlikeli… Ama dediğim gibi henüz net bir şey yok” açıklamasını yaptı. 

PEKİ BARE KNUCKLE NEDİR?

Bare Knuckle, boks eldiveni giymeden yapılan müsabakaya deniyor. Yani çıplak elle. Tabii bu müsabakada kurallar var ve hakem organizasyonda yapılıyor. Maçlar, 3×2 ve unvan maçlarında 5×2 ya da 7×2 dakikalık roundlardan oluşuyor ve en fazla 14 dakika sürüyor. Mike Tyson için düşünülen ise 5×2 yani 10 dakika süren maçlar…