Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Biz de iyi takımız'

"Biz de iyi takımız"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira, Monaco’nun geniş ve güçlü bir kadroya sahip olduğuna vurgu yaptı, “İyi oyunculardan kurulu bir kadromuz var. Az zamanımız olmasına rağmen inanıyorum ki maç günü geldiğinde hazır olacağız” ifadelerini kullandı.

18.07.2016 05:37

Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda köklü Fransız ekibi Monaco ile eşleşen Fenerbahçe, dev arenada yoluna devam edeceğine inanıyor.

Teknik direktör Vitor Pereira, Monaco’nun güçlü bir rakip olduğunu belirtirken, tur için umutlu açıklamalar yaptı. FB TV’ye konuşan Portekizli hoca, Monaco ile 26 veya 27 Temmuz’da Ülker Stadı’nda yapılacak ilk maça kadar hazır olacaklarını vurguladı.

‘Seçenekleri çok’
Fransız ekibinin iyi oyunculardan kurulu bir kadroya sahip olduğunu belirten Pereira, “Monaco iyi bir takım. Güçlü, iyi çalışan ve ellerinde çok fazla sayıda seçenek olan bir takımla karşılaşacağız. Ancak biz de iyi bir takımız. İyi oyunculardan kurulu bir kadromuz var. Az zamanımız olmasına rağmen inanıyorum ki maç günü geldiğinde hazır olacağız” ifadelerini kullandı.

Vitor Pereira, cezalı futbolcular ile takıma geç katılan oyuncular nedeniyle alışılmışın dışında bir sezon başı dönemi geçirdiklerinin altını çizerken, ilk maçlar öncesinde ellerinde çok fazla çözüm olmadığını dile getirdi.

Kadro tamamlandığında çok daha güçlü bir takım olacaklarını kaydeden tecrübeli teknik adam, “Şu anda elimizdeki oyuncularla en iyi şekilde hazırlanmak  mecburiyetindeyiz. Bunu çok fazla konuşmanın bir manası yok. Elimizdeki oyuncular kaliteli futbolcular ve biz o maça hazır olacağız” yorumunu yaptı.

‘Herkes etkilendi’
Vitor Pereira, Türkiye’de yaşanan darbe girişimini de değerlendirdi. Futbolcularının yaşanan olaylardan etkilendiğini belirten Portekizli çalıştırıcı, “Sadece bizim takımımız değil, bizler değil tüm Türkiye bu olaydan etkilendi. Diğer takımlardaki oyuncuların da bu olaylardan etkilendiğini düşünüyorum. Genel olarak halkın etkilendiğini görüyorum. Tabii ki herkes durumdan dolayı endişeli. Ama umarım hızlı bir şekilde bu durum çözülür. Çözülsün ki biz de sadece futbol düşünmeye devam edelim” dedi.

Lyon üzüntüsü
Pereira, Lyon ile oynayacakları hazırlık maçının ertelenmesinin kendilerini olumsuz yönde etkilediğini ifade etti. Pereira, “Önemli bir karşılaşma olacaktı ve bir 90 dakika daha oynayacaktık. Monaco maçı öncesi bazı noktaları bir kez daha görebilecektik. Lyon müsabakası, oyuncularımızın vücutlarının yeni sezona iyice alışması, hazırlanması açısından da önem taşıyordu ama yaşananlardan dolayı mümkün olmadı. Şimdi önümüzde Çek Cumhuriyeti seyahati var. Prag’dan döndükten sonra İstanbul’da bir maç daha yapmayı planlıyoruz. Bu karşılaşmayı tesislerimizde ayarlamaya çalışacağız” dedi.

Yorumlar | 0
üye profil