Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Biraz heyecan iki de transfer lazım

Biraz heyecan iki de transfer lazım

Ligin ilk maçında Başakşehir karşısında alınan mağlubiyetle, farklı Grasshoppers galibiyetinin olumlu havası silinirken, Advocaat da sistem kararsızlığı yaşıyor. Taraftar ise sorunlara çözüm bekliyor. Yazarlarımıza göre, sıkıntı birkaç müdahaleyle çözülebilir.

23.08.2016 01:19

LiGiN ilk haftasında Medipol Başakşehir deplasmanından 1-0 yenilgiyle ayrılan Fenerbahçe oynadığı futbolla da memnun etmedi. Dick Advocaat ile ilk sınavında istenilen sonucu alamayan sarı lacivertlilerin mücadeleden uzak görüntüsü ise en çok eleştirilen konuların başında geliyor.

SIKINTI ÇOK
Hala bulunamayan 10 numara, forvette Fernandao ile Van Persie’den istenen verimin bir türlü alınamaması ve Salih, Stoch, Emenike gibi geri dönen isimlerin kurtarıcı gibi görülmesi de Fenerbahçe’nin sıkıntıları arasında yer alıyor.

Hürriyet yazarları, F.Bahçe’yi mercek altına aldı. İşte sarı lacivertlilerin eksiği ve ihtiyacı...

İLKER YASİN
KALİTE YÜKSEK AMA YETERLİ DEĞİL
F.bahçe’de takım ruhu eksik. Arkadaşlık eksik. Futbolcuların yönetime olan güveni eksik. Gerçek anlamda takımdaşlık eksik. Şu anda Fenerbahçe’nin Yanal zamanındaki hatta İsmail Kartal zamanındaki genel bir birliktelik duygusu eksik. Fenerbahçe’nin sadece heyecana ihtiyacı var. Oyuncularının kalitesi Türkiye standartlarının çok üstünde. Heyecana, motivasyona ve inanca ihtiyaçları var.

HAKAN ÜNSAL
EN İYİ İLAÇ BİR MAÇ KAZANMAK
Ligdeki en iyi kadrolardan birine sahipler. Sezona iyi çalışarak başlamamış olmaları, kötü zamanda yapılan hoca değişikliği ve bunların oyunculara olumsuz yansıması istenilen seviyeye gelememelerinin en büyük sebebi. Şu da bir gerçek Başakşehir ligin en zor ve oynaması en sıkıcı takımı. Hoca değişikliği sezon başında yapılmış olsaydı bambaşka bir takım olabilirdi. Fenerbahçe için en iyi ilaç kazanmak.

UĞUR MELEKE
ORTA SAHADA CİDDİ SORUN VAR
Fenerbahçe’de orta saha rotasyonu zaten sayısal olarak dar. 6 oyuncuya ihtiyaç olan bölgede 4 opsiyon var. Ayrıca var olan opsiyonlar Salih dışında yaratıcılıktan uzak. Salih dahil mücadelecilikten de uzak. Orta sahaya iki takviye şart. İçeriden de Alper’i orta üçlüye kaydırmak bir seçenek. Ama Alper kaydırılsa bile yine de oraya Oğuzhan ve Tolgay gibi iki yönlü seçenekler gerek.

 

RÜŞTÜ REÇBER
OYUN KURUCU VE SANTRFOR GEREKİYOR
 

İyi bir oyun kurucuya ihtiyaç var. Salih şu an bu yükü kaldırmakta zorlanır. Bununla beraber santrfor sorununun acilen çözülmesi lazım. Bu şekilde devam edilirse ileride hocalar ve oyuncular arasında sorunlar çıkabilir. Geçen yılın yıldızı Kjaer’in takıma tekrar geri dönemsi lazım. Bu az önceki saydıklarım takım içinde yapılması gerekenler. Diğer tarafta Advocaat’ın zamanla kafasındaki oyun şablonunu futbolcularını iyi anlatıp uygulatması lazım.

Yorumlar | 0
üye profil