Bir süredir gündemi meşgul ediyordu! Beşiktaş'ta flaş Dorukhan Toköz gelişmesi: 3+1 yıllık ön anlaşma

Beşiktaş ile olan sözleşmesi sezon sona sona erecek olan Dorukhan Toköz ile son dakika transfer gelişmeleri yaşanıyor. Yeni sözleşme için görüşmelerin sürdürüldüğü Dorukhan Toköz ile Beşiktaş arasında 3+1 yıllık ön anlaşma yapıldığı belirtildi. Dorukhan Toköz, anlaşmayı kabul etmesi halinde 4 yıl için toplam 5.6 milyon euro alacak. Dorukhan Toköz'ün adı birçok kulüp ile anılıyordu. 

Yayınlanma Tarihi: 08.12.2020 11:25
Değiştirme Tarihi: 08.12.2020 11:25
Bir süredir gündemi meşgul ediyordu! Beşiktaş'ta flaş Dorukhan Toköz gelişmesi: 3+1 yıllık ön anlaşma

Dorukhan Toköz konusunda flaş bir gelişme yaşandı. Siyah Beyazlı kulüp, gündemi bir süredir meşgul eden Dorukhan konusunda mutlu sona ulaştı. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin, “Beşiktaş’ta oynamak istiyorsa sözleşme imzalar. Ama oynamak istemezse Allah yolunu açık etsin” diyerek net bir tavır sergilediği Milli futbolcunun, kariyerine Kara Kartal’da devam etme kararı aldığı öğrenildi.

Beşiktaş'tan yıllık 350 bin euro kazanan Dorukhan, ilk aşamada 1.5 milyon euro yıllık ücret talebinde bulunmuştu. Başkan Ahmet Nur Çebi ile direkt olarak görüşen Toköz'ün orta yolu bulduğu öğrenildi. 

Yönetimin, Dorukhan’ı, ilk yılı 1.1 milyon Euro, ikinci senesi 1 milyon 250 bin Euro, üçüncü dönemi 1.5 milyon Euro ve opsiyonlu tarih için ise 1 milyon 750 bin Euro’luk teklifiyle ikna ettiği ifade edildi. Tarafların, toplamda 5,6 milyon Euro (53 milyon TL) maliyetle yapılan ön anlaşmaya Ocak ayında başlayacak ara transfer dönemine kadar resmiyet kazandırması bekleniyor.

Kaynak: Akşam

Etiketler: Dorukhan Toköz