Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Rekortmen Karabay'dan bir deneme daha!

Rekortmen Karabay'dan bir deneme daha!

En uzun süre sualtında yaşama rekoru kırarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Cem Karabay, deniz altında da rekor kırmaya çalışacak.

14.04.2015 20:17

En uzun süre sualtında yaşama rekoru kırarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Cem Karabay, deniz altında da rekor kırmaya çalışacak.

Beylikdüzü Sualtı Sporları Dünya Rekortmenleri Kulübü Başkanı Karabay, en uzun süre deniz altında kalma rekorunu kırmak için 17 Temmuz'da KKTC'de deneme yapacak.

Beylikdüzü Belediyesi'nin desteklediği Karabay, düzenlediği basın toplantısında, Girne'de 72 saat denizin altında kalarak dünya rekoru kırmayı hedeflediğini belirterek, "Bu alanda rekor 51 saatle ABD'li Allen Sherrod'da bulunuyor. Hedefimdeniz altında geçen 3 günün sonunda tam da 20 Temmuz'da, KKTC Barış ve Özgürlük Bayramı'nda elimde Türk Bayrağı ile karaya yürüyerek ulaşmak" ifadelerinikullandı.

2009 yılında 135 saat 2 dakika 19 saniye sualtında kalarak dünya rekoru kırıp Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Karabay, 2011 yılında kendi rekorunu 192 saat 19 dakika 19 saniyeye taşımıştı.

Yorumlar | 0
üye profil