Bilim adamları açıkladı! 'Messi kopyalanabilir...'

Bilim adamları açıkladı! 'Messi kopyalanabilir...'
Yayınlanma Tarihi: 22.03.2019 10:31 | Değiştirme Tarihi: 22.03.2019 10:37

Avrupa Genom Arşivi Başkanı Arcadi Navarro, günümüz teknolojisiyle Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Messi'nin klonlanabileceğini söyledi.

Arjantinli süper star Lionel Messi, Barcelona'da gollerine ve futbol resitaline devam ederken, onun da bir gün futbolu bırakacak olması hayranlarını kara kara düşündürüyor. Avrupa Genom Arşivi Başkanı Arcadi Navarro, İspanyol radyosu Cadana Ser'e Messi hayranlarını heyecanlandıracak bir açıklama yaptı.

Navarro, profesyonel futbol kariyeri boyunca sadece Katalan ekibinin formasını giyen Messi'yi şu anki teknik becerileriyle birlikte klonlanabileceğini ve Arjantinli yıldıza benzer bir yetenek ortaya çıkarılabileceğini söyledi. Navarro, klonlama sonucu elde edilecek ikizlerden birinin dondurulabileceğini ve saklanabileceğini ifade etti.. 20-30 yıl içerisinde, doğru zaman geldiğinde klon 'Messi'yi döndürebileceklerini söyleyen Navarro, her şeyin yolunda gitmesi halinde 31 yaşındaki yıldız oyuncunun aynı özelliklere sahip klonunu izleyebileceğimizi söyledi. Bilim insanı, kariyeri boyunca Messi ile karşılaştırılan Juventus'un yıldız ismi Cristiano Ronaldo için ise bir açıklama yapmadı.

Kırmadığı rekor kalmadı

19 yıldır Barcelona forması giyen ve 2005 yılında A takımla ilk maçına çıkan Lionel Messi, Katalan ekibinde kırmadığı rekor bırakmadı.Arjantinli yıldız, 91 golle bir takvim yılında en çok gol atan,Barcelona tarihinin en çok gol atan oyuncusu ve Real Madrid'le karşı karşıya geldikleri El Clasico'nun en çok gol atanı futbolcusu konumunda.