Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bilic: ''Biz tabii ki üçüncü olacaktık!''

Bilic: ''Biz tabii ki üçüncü olacaktık!''

Beşiktaş defterini yarın kapatacak olan teknik direktör Slaven Bilic, son haftasına gelinen sezonun değerlendirmesini yaparken, çok konuşulacak ifadeler kullandı.

28.05.2015 20:29

Beşiktaş'taki iki yıllık macerasına yarın akşam oynanacak Gençlerbirliği maçıyla son verecek olan Slaven Bilic, son derece samimi bir sezon değerlendirmesi yaptı. Hırvat basınına bir röportaj veren Bilic, ilk olarak iki sezondur yaşanan stat sıkıntısına değindi ve, "Gençlerbirliği Başkanı (İlhan Cavcav) bile bize kendi statlarında oynamamızı tekif etti ancak kabul etmedik" dedi.

Türkiye'deki '3 büyükler' imajının yanlış olduğuna dikkat çeken Hırvat teknik adam, "Türkiye'de sadece üç kulüp var gibi genel bir yanlış imaj var. Herkes herkesi yenebilecek oyunculara sahip. Avrupa maçlarının ardından yüzde 80'lik eforla maçlarınızı kazanacağınıza emin olamazsınız" diye konuştu.

Club Brügge ile yapılan Avrupa Ligi maçlarına değinen Bilic, "Brugge'ün ne kadar iyi, güçlü ve tecrübeli bir takım olduğunu anlatmak için ne kadar enerji harcadım. Sonunda acı bir düşüş yaşadık" ifadesini kullandı.

Fenerbahçe hakkında da konuşan Slaven Bilic, "Kuyt, hücum hattındaki üç pozisyonda da oynayabiliyor ve Dünya Kuypası'nda da gördüğünüz üzere ihtiyaç halinde savunmada da oynuyor. Valencia Mehmet Topal'ın eve dönmesine zar zor razı oldu. Emre; Inter'e, Newcastle'a, Atletico'ya gitti. Diego onlarda yedekti, bizde kilit bir oyuncu olurdu" diye görüş bildirdi.

Gaziantepspor maçında yaşananlara da değinen Bilic, "Ba'nın Ronaldo gibi ceza sahası içinde kendisini yere atmayacağını açıklamıştım. Tam şut çekeceği sırada, tüm Türkiye penaltı kararı bekledi ancak kimse bir şey çalmadı, 1-0 öndeydik fakat maçın gitmesine neden oldu" dedi.

Slaven Bilic, "Ancak sonuçta unutulmaz iki yıllık muhteşem bir tecrübe yaşadım. Beşiktaş'a iyi şanslar diliyorum" diyerek sözlerine nokta koydu. (

Yorumlar | 0
üye profil