Beykoz Belediyespor'dan büyük başarı!

Beykoz Belediyespor'dan büyük başarı!

Türk sporunda birçok branşta yaşanan sıkıntılara rağmen son yıllarda başarılara imza atmış öyle bir kulüp var ki doğru yönetim, yaptığı faaliyetler ve bunların karşılığında elde ettikleri ile göz dolduruyor.

Beykoz Belediyesi spor kulübü Hentbol, Voleybol, Atletizm, Tekvando, Kick Boks, Boks, Karate branşlarında faaliyetlerini sürdürüyor. Bu branşların bir çoğunda alt yapılarda hizmet verirken özellikle Hentbol’ü vitrin branş olarak kabul etmiş ve özellikle bu branşta ciddi bir yapılanma söz konusu, öyle ki Hentbol de 3 yıllık bir kulüp olmasına rağmen ilk yılında 2. Lig şampiyonu, İkinci yılında 1.lig şampiyonu olarak Süper lige yükselmiş bu yıl ise ilk kez katıldığı ve ilk dört haftası geride kalan Erkekler süper Hentbol liginde Beşiktaş Mogaz’ın önünde namağlup lider durumda.Beykoz Belediye S.K. spor direktörü ve Hentbol takımı antrenörlerinden Akın Yenigün bu başarının sırrını şöyle açıkladı. “ Öncelikle her şey yönetimden başlıyor önce yönetimin size inanması lazım bununla birlikte kaynakların hepsini doğru ve yerinde kullanmak çok önemli öncelikle Beykoz belediye başkanımız sayın Yücel Çelikbilek bu projenin en büyük destekçisidir. 

Tabiki daha sonra Belediye başkan yardımcımız ve kulüp başkanımız Sayın Muharrem Kaşıtoğlu öf bile demeden kulübümüzün en büyük yükünü çeken kişidir kendisi, en büyük avantajımız kendisinin de üç oğlu olması dijital bağımlılığı ve diğer kötü alışkanlıkları yenebilmek ve gerçekten sağlıklı nesiller yetiştirebilmek adına her türlü fedekarlığı yapıyor kendisi” derken Başkan Kaşıtoğlu ise “Öncelikle altyapılarda ciddi bir yapılanma ile başladık işe yaklaşık 500 üzeri oyuncumuzu altyapılarda yetiştiriyoruz ve bunu yaparken malzeme, servis, antrenör, salon tüm masraflarını biz karşılıyoruz ve Hentbol Beykoz da büyük ilgi görmekte. Önceleri tek tük seyirci gelirken özellikle bu yıl salon doluyor ve özellikle ailelerin maçlara büyük ilgi göstermesi bizi oldukça memnun ediyor.  A takımımızın başına ise milli antrenörlerimizden İsmail Tarakçı ve Akın Yenigün’ü getirdik, enerjilerinin tamamını takım ve kulüp için harcıyorlar, İki yıl üst üste şampiyon olan takımımız bu yılda lige fırtına gibi bir başlangıç yaptı doğru kadro tercihi ve yalnızca 2 yabancısı ile ligin en az yabancılı takımlarından biri ve inanın bunları minimum bütçelerde yaptık. Önümüzde uzun ve zorlu bir sezon var başlarken ilk yılımız olması nedeniyle hedefimizi süper ligde ilk sekiz olarak koymamıza rağmen ilk yılımızda Beykozumuza Avrupa kupalarına gitmeyi gerçekten istiyoruz ve sonuna kadar bu şansımızı zorlamak istiyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 12/10/2016 13:52:00

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin