Beşiktaş'ta Slaven Bilic'in istekleri

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic Yönetimle yapılan toplantıda sezon sonu için bazı isteklerde bulundu. Bunların başında bir golcü ve kanat oyuncusu oldu.

Yayınlanma Tarihi: 31.01.2015 13:24
Değiştirme Tarihi: 31.01.2015 13:24
Beşiktaş'ta Slaven Bilic'in istekleri

Devre arası Alexander Milosevic, Daniel Opare ve Tolgay Arslan’ı transfer ederek kadro kalitesini daha da üst seviyelere çeken Beşiktaş Yönetimi, Teknik Direktör Slaven Bilic ile bir araya geldi, gelecek planlarını belirledi.
 
Yeni sezonda yabancı kontenjanının değişecek olması nedeniyle bir ön görüşme yapan yönetim, Hırvat hocadan nasıl bir politika izleyecekleri konusunda fikir aldı. Milosevic, Opare ve Tolgay’ı transfer ettikleri için yönetime teşekkür eden Slaven Bilic, “Hem kadroyu koruduk hem de alternatiflerimizi artırdık. Aldığımız isimler takıma uyum sağlarsa yaz transfer döneminde çok zorlanmayız. Bir iki transfer bize yetebilir” diye konuştu.
 
Golcü olabilir
 
Takımın şampiyon olması durumunda Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılması nedeniyle Demba Ba kalitesinde bir golcü transfer edilebileceğini söyleyen Hırvat hocanın, “Elimdeki kadroyla Arsenal ve Tottenham gibi takımlar karşısında inanılmaz oynadık. Şimdi bu çocuklar geçen seneye göre artık çok daha tecrübeliler. Opare ile Milosevic’in durumuna göre hareket ederiz. Eğer Opare ve Milosevic’ten istediğimiz verimi alırsak savunma hattına transfer gerekmez. Bunun dışında her iki kanadı kullanabilecek bir kanat oyuncusu yeni sezonda işimize yarayabilir” ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.
 
Yabancı şart değil
 
Sezonun kalan haftalarında takımın göstereceği performansın da transfer politikasını belirleyeceğini dile getiren Bilic’in “Yabancı sınırına esneklik getirildiği için mutlaka yabancı oyuncular alacak değiliz. Avrupa liglerinde top koşturan çok yetenekli Türk oyuncular var. Gökhan, Tolgay, Oğuzhan, Kerim ve Olcay gibi genç yetenekler bulduğunuz sürece bu oyunculara kapımız tabi ki açık” şeklinde konuştuğu bildirildi.

İlgili Sayfalar: Spor