Beşiktaş’ta karar verildi! Tolga artık 1 numara…

Beşiktaş’ta karar verildi! Tolga artık 1 numara…
Yayınlanma Tarihi: 05.08.2018 12:25 | Değiştirme Tarihi: 05.08.2018 12:25

Boyko'nun takımdan ayrılmasının ardından kaleci için en büyük aday olan Tolga Zengin konusunda yönetim kararını belirledi. İşte o gelişme...

Beşiktaş'ta kaleci transferi tamamen askıya alındı. Ospina için Arsenal’in 5 milyon pound istemesinden sonra Teknik Direktör Şenol Güneş’le görüşen yönetim, yeni bir kaleci olmadan yola devam edip edemeyeceğini sordu.

Güneş de, “Tolga daha önce bu takımın şampiyonluğunda büyük katkı yapmış bir oyuncu. Bazı talihsizlikler yaşadı ancak benim onun yeteneğinden kuşkum yok. Tolga ve genç kalecilerime güveniyorum” dedi.

Yönetim de bunun üzerine kaleci konusunda acele etmeme kararı aldı. Akşam’a konuşan bir Beşiktaşlı yönetici, “Bu şartlarda kaleci transferi yapmadan, devre arasına kadar eldeki kalecilerle gitmenin daha doğru olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da hafta içinde yaptığı basın toplantısında “Tolga, Fabri’den daha iyi kaleci. Taraftarımızın da ona destek vermesini bekliyoruz. Bursaspor kalecisi Harun Tekin ise transferi gündemimizde değildir” şeklinde açıklamalar yaparak, kaleci konusuna mesafeli baktığını bildirmişti.

Mali açıdan hala tam olarak rahat bir nefes alamayan Beşiktaş, öncelikle gidecek oyuncuların durumunu netleştirecek, ondan sonra alternatif planlar üzerinde çalışmalar yapacak. Tolga Zengin artık Beşiktaş'ta 1 numaralı isim. (Akşam)