Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Beşiktaş ve Fenerbahçe PFDK’ya sevk edildi

Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasının tamamlanmasıyla disiplin sevkleri açıklandı

13.12.2016 19:26

Beşiktaş ve Fenerbahçe saha olayları ile kötü ve çirkin tezahürattan dolayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFKF) sevk edildi. Ayrıca Fenerbahçe Kulübü yöneticisi Mehmet Selim Kosif’in, “sportmenliğe aykırı açıklamaları” nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verildi.

Hukuk Müşavirliği’nce Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevk raporları şöyle:

1- ADANASPOR A.Ş. Kulübü futbolcusu EDGAR BRUNO DA SILVA’nın 09.12.2016 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş.-ADANASPOR A.Ş Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki “kural dışı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 43. maddesi uyarınca 10.12.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine,

ADANASPOR A.Ş. Kulübü teknik sorumlusu EYÜP ARIN’ın aynı müsabakadaki “sportmenliğe aykırı açıklamaları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddeleri uyarınca 13.12.2016 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

2- BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü’nün 10.12.2016 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-BURSASPOR Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

3- BURSASPOR Kulübü’nün 10.12.2016 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş.-BURSASPOR Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

4- KARDEMİR KARABÜKSPOR Kulübü’nün 11.12.2016 tarihinde oynanan KARDEMİR KARABÜKSPOR-AYTEMİZ ALANYASPOR Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

5- AKHİSAR BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR Kulübü’nün 11.12.2016 tarihinde oynanan AKHİSAR BELEDİYE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ-OSMANLISPOR FK Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

6- FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü’nün 12.12.2016 tarihinde oynanan ANTALYASPOR A.Ş.-FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü idarecisi MEHMET SELİM KOSİF’in aynı müsabakadaki “sportmenliğe aykırı açıklamaları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

Yorumlar | 0
üye profil