Beşiktaş'tan Mario Gomez açıklaması!

Beşiktaş'tan Mario Gomez açıklaması!
Yayınlanma Tarihi: 22.08.2017 15:42 | Değiştirme Tarihi: 22.08.2017 15:42

Beşiktaş'tan KAP'a Mario Gomez transferiyle ilgili açıklama geldi.

Beşiktaş yaptığı açıklamada, Gomez'in transfer sürecinde gerekli belgelerin incelendiğini ve hukuki yollara başvurulmayacağını açıkladı.

Beşiktaş, Fiorentina'dan Wolfsburg'a 1 milyon Euro'ya transfer olan Mario Gomez'in transferinde usülsüzlük olduğu gerekçesiyle İtalya ve Almanya federasyonlarına başvurmuştu. Siyah-Beyazlılar'a Alman futbolcudan kötü haber geldi.

Beşiktaş'ın yaptığı incelemeler sonucunda her iki kulübün de belgelerinin incelenmesi tamamlandığı ve hukuki yollara başvurmayacağı açıklandı. 

İşte Beşiktaş'ın KAP'a gönderdiği açıklama;
Mario Gomez 2016-17 sezonu başlangıcında Fiorentina Kulübünden Wolfsburg Kulübüne transfer olmuştur. Fiorentina Kulübü tarafından Şirketimize yapılan bildirimde, Wolfsburg Kulübü tarafından bu transfer nedeniyle kendilerine ödenecek toplam transfer bedelinin 1.050.000 Avro olduğu, bu kapsamda Şirketimizin bu bedel içinden 525.000 Avro'ya hak kazandığı bildirilmiştir.

Şirketimiz Yönetim Kurulu ve Hukuk Müşavirliği tarafından, olası yargısal işlemlerin uluslararası boyutunu da dikkate alarak, Fiorentina Kulübü, Wolfsburg Kulübü, her iki Kulübün bağlı olduğu federasyonlar ve Ülke makamlarından temin edilen belgelerin incelenmesi tamamlanmış olup bu aşamada ilave hukuki yollara başvurulmaması yönünde karar alınmıştır. İleride, süreçte değişiklik meydana gelmesi halinde kamuoyu ile paylaşılacaktır.