Beşiktaş'tan forvete bomba isim! Nikola Kalinic...

Süper Lig'de yeni sezon için hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş'ta transfer çalışmaları sürmeye devam ediyor. Beşiktaş son olarak gündemine dünyaca ünlü Hırvat golcü Nikola Kalinic'i aldı. 

Yayınlanma Tarihi: 03.09.2020 09:49
Değiştirme Tarihi: 03.09.2020 09:49
Beşiktaş'tan forvete bomba isim! Nikola Kalinic...

Beşiktaş'ta forvet adayının en önemli isimlerinden biri olan Atletico Madrid'in yıldız golcüsü Nikola Kalinic'le görüşmeler sürmeye devam ediyor. Burak Yılmaz'ın Lille'ye transfer olmasının ardından yerine Nikola Kalinic'i düşünen Beşiktaş'ta görüşmeler sürmeye devam ediyor.

Atletico, 32 yaşındaki Hırvat golcüyü sözleşmesinin bitimine 1 yıl kala tüm haklarıyla elinden çıkarmak istiyor, transfer için ise 4 milyon Euro talep ediyor.

Mevcut ekonomik koşullarda Beşiktaş, bu parayı ödeyemez; ancak siyah beyazlılar ikinci bir teklif verdi. Buna göre, ilk olarak, oyuncunun kiralık transfer gerçekleştirilecek, yapılacak sözleşmeye de zorunlu satın alma opsiyonu konulacak. Böylece Atletico, satış işlemini sezon sonu yapmış olacak.

Başkan Ahmet Nur Çebi, yaptıkları bu ikinci teklifin Atletico tarafından kabul edileceğine dair umutlu. Beşiktaş, Atletico Madrid'in Hırvat forveti Nikola Kalinic konusundaki ısrarını sürdürüyor. Beşiktaş Atletico Madrid'e yeni teklif yaptı.

(Sporx)