Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Beşiktaş'tan flaş Oğuzhan kararı!

Beşiktaş'tan flaş Oğuzhan kararı!

Beşiktaş yönetimi ocak ayındaki transfer politikasını belirledi.

27.10.2017 12:25

Siyah-Beyazlı yönetim çok fazla oyuncu almamaya karar verdi. Sadece daha önce her konuda anlaşmaya varılan ve ön protokol yapılan Domagoj Vida, Siyah-Beyazlı formayı giyecek. Yönetim bu hamlenin ardından hem maliyeti düşürmek hem de kulübe ekonomik girdi sağlamak için satış yapmak istiyor. Şampiyonlar Ligi’nin parası temmuzdan önce kasaya girmeyeceği için Beşiktaş yönetimi, taliplisi olan isimleri değerlendirmeye aldı.

20 milyon Euro artı %30 pay
Beşiktaş’ta Arsenal’in uzun süredir takip ettiği Oğuzhan Özyakup, satış için en elverişli isim olarak değerlendiriliyor. Siyah-Beyazlı yönetim, gündeme gelen 20 milyon euroluk serbest kalma bedelini ödemesi ve satıştaki yüzde 30’luk payından vazgeçmesi halinde Ozzie’yi Arsenal’e satmaya sıcak bakıyor.

Cenk Tosun ve Quaresma’ya da teklifler bulunuyor. Ancak şu anda bu oyuncuların yerlerini doldurmak zor olduğu için yönetim, bu isimlerin satışına sıcak bakmıyor. Lens verimli olursa, Quaresma’nın satışı da mümkün. Cenk’in durumu ise zor. Çünkü takımın şu an gol yükünü üstlenen en önemli isim o.

Eldekilere müşteri aranıyor
Yöneticiler, Şampiyonlar Ligi’nde takımın hedeflenen başarıları aşması halinde ise hiçbir oyuncuyu göndermeme kararı da alabilir. Elde kalan kaleci Denys Boyko, Veli Kavlak, Aras Özbiliz ve Mustafa Pektemek gibi oyuncular da satış listesinde olan diğer isimler. Beşiktaşlı idareciler, şimdiden kadroda forma bulma şansı olmayan bu isimlere müşteri arıyor. Bu şekilde de mali yükün hafifletilmesi ve kâr edilme planları yapılıyor.

Yorumlar | 0
üye profil