Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Beşiktaş, Talisca için harekete geçti!

Beşiktaş, Talisca için harekete geçti!

Beşiktaş, bir yandan derbi şokunu üzerinden atmaya çalışırken, diğer taraftan da Talisca’nın, Volkan ile yaşadığı diyaloglar sonrası ceza almaması için harekete geçti.

09.05.2017 10:55

Maç sonu statta toplantı yapan başkan Fikret Orman ve yönetiminin ana gündem maddesi Brezilyalı yıldız Anderson Talisca oldu. Fenerbahçeli futbolcuların ortamı gereceğini önceden gördüğünü söyleyen Orman, Talisca’ya, Volkan’a yapmış olduğu el hareketinden dolayı ceza gelmemesi için tüm hukuki önlemlerin alınmasını istedi.

'Nedensiz yere itiyor'
Hukuk işlerinden sorumlu yönetici Şafak Yazıcıoğlu, Volkan’ın Talisca’ya sözleri ile maç sonu Brezilyalı yıldızın üzerine yürümesine dair tüm görüntülerin ve fotoğrafların toplanması yönünde çalışma başlattı. Herhangi bir sevk halinde, Beşiktaş gerilimi Volkan Demirel’in başlattığını, bir korner sonrası Talisca’yı nedensiz yere ittiğini belirterek ceza verilmemesini talep edecek. Ayrıca Volkan’ın, Gökhan Gönül’ü tehdit ettiğine dair sözler de itiraz raporunda yer alacak.

Volkan: Oyuncun bana hareket çekti
Fenerbahçe kaptanı Volkan Demirel, maç sonunda kendisine el hareketi yapan Talisca’nın yanına gitmek isterken, bu sırada Şenol Güneş ile aralarında bir diyalog geçti. Milli kaleci, “Hocam sana saygı duyuyorum ama oyuncun bana saygısızlık yaptı. El hareketi çekti. O parmağın hesabını sorarım” ifadelerini kullandı.Güneş, olayın adrenaliniyle bazı küfürlü ifadeler de kullanan Volkan’dan sakin olmasını isterken, Talisca’nın muhabbete girmemesiyle konu kapandı.

Talisca'ya ceza yolda 

TFF, Talisca’nın Volkan Demirel’e yaptığı el hareketinin görüntülerini, yayıncı kuruluş beIN Sports’tan talep etti. Yayıncı kuruluş da görüntüleri federasyona yolladı. Yetkililerin yapacağı inceleme sonrası, Talisca’nın PFDK’ya sevk edileceği öğrenildi. Bu gelişmenin ardından Brezilyalı yıldıza büyük ihtimalle ceza geleceği belirtildi.

Öte yandan TFF’nin, ek rapor istediği hakemlerden “Hareketi görmedik” yanıtını aldığı bildirildi.

Yorumlar | 0
üye profil