Beşiktaş'ta yönetim kararını verdi! Sergen Yalçın'a 2 yıllık yeni sözleşme...

Süper Lig'de lider Galatasaray ile 48 puanda olan ve 15 galibiyet, 3 beraberlik ve 5 yenilgilik performansa sahip olan Beşiktaş, teknik direktör Sergen Yalçın ile yaşanan sözleşme belirsizliğine son vermeye hazırlanıyor. Yönetim, başarılı bir grafik çizen tecrübeli teknik adama 2 yıllık kontrat önerecek.

Yayınlanma Tarihi: 13.02.2021 12:06
Değiştirme Tarihi: 13.02.2021 12:06
Beşiktaş'ta yönetim kararını verdi! Sergen Yalçın'a 2 yıllık yeni sözleşme...

Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan İttifak Holding Konyaspor maçında yaptığı kontrat çıkışıyla dikkatleri üzerine çeken Sergen Yalçın için Beşiktaş yönetimi harekete geçti. Sergen Yalçın maç sonu "Başkan'ın her röportajda, 'Hocamız ne kadar isterse devam edebilir' sözü beni rahatsız ediyor" sözleri camiada bomba etkisi yaratmıştı. Yönetim ise bu çıkış sonrası karar aldı ve Sergen Yalçın'a yeni bir sözleşme önermeye karar verdi.

2 yıllık sözleşme ve maaş güncellemesi

Tecrübeli teknik adamın bu çıkışı sonrası yönetim, harekete geçti. 1.5 yıllık karşılığında 900 bin euroya anlaşan Sergen Yalçın ile yeni kontrat imzalayacak olan yönetimin, Abdullah Avcı’nın aldığı ücretin yarısını alan siyah - beyazlı teknik adamın maaşına da zam yapmayı da planladığı ifade edildi. Ek olarak kulübün simge isimleri arasında yer alan Sergen hocaya önerilecek kontratta, şampiyonluk ve başarı bonusları da yer alacak. (Milliyet)