Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Beşiktaş'ta Tolga Zengin isyanı!

Beşiktaş'ta Tolga Zengin isyanı!

Beşiktaşlı Tolga Zengin'in cumartesi günü penaltı atışlarındaki çaresizliği, 2. Başkan Ahmet Nur Çebi tarafından 3 yıl uzatılan sözleşmesini tekrar gündeme getirdi.

15.08.2016 12:21

Beşiktaş'ın önceki gün Turkcell Süper Kupa'da Galatasaray'a penaltı atışlarında mağlup olması sonrası en çok konuşulan isimler Beşiktaş'ın kalecisi Tolga Zengin ve 32 yaşındaki file bekçisinin sözleşmesini 3 yıl uzatan kulübün 2. başkanı Ahmet Nur Çebi oldu. Hatırlanacağı üzere Çebi, daha geçen sezon bitmeden ve kimsenin haberi olmaksızın Tolga'ya imzayı attırmıştı. 

Ahmet Nur Çebi ile yaptığı anlaşmaya göre Beşiktaş'tan bu sezon 1.1 milyon Euro, 2017-18'de 1.2 milyon Euro ve 2018-19'da da 1.3 milyon Euro garanti ücret alacak olan Tolga Zengin, yeni sezon çalışmalarının başladığı 8 Temmuz'dan bu yana çok sayıda antrenman kaçırıp yalnızca 1 hazırlık maçında oynamış olmasına karşın dünkü kritik maçta sahaya çıktı. 

Hazırlık sürecinde Denys Boyko ve Fabricio'nun gerisinde kalmış gözüken Tolga Zengin, henüz hazır olmamasına rağmen teknik direktör Şenol Güneş'in kendisine duyduğu güvenle derbide formayı giydi. 

Tolga Zengin'in kalesi maç içinde fazla tehdit edilmedi belki ama karşılaşma penaltılara gidince kalecilerin önemi de katlandı. 

Hayalkırıklığı yarattı 

120 dakika içinde birbirinden net gol vuruşlarını çıkaran Galatasaray kalecisi Fernando Muslera, penaltılarda da devleşti ve kupayı takımına getiren isim oldu. Tolga ise kendisinden beklentilerin arttığı penaltılarda çaresiz kalınca hay,lkırıklığı yarattı. 

Tecrübeli eldivenin penaltı atışlarında varlık gösterememesi üzerine Tolga Zengin'in Çebi tarafından uzatılan sözleşmesi yeniden gündeme geldi. Eleştiri okları Tolga ve Çebi'ye yöneldi. 

Bu konuda Beşiktaş içinde zaten Tolga ve Çebi'ye tepkiler vardı ancak Galatasaray karşısında Turkcell Süper Kupa'nın kaybedilmesi sonrası taraftarlar da bu konuya tepki gösterenler arasına eklendi.

Yorumlar | 0
üye profil