Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'dan Aboubakar'a uyarı

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'dan Kamerunlu futbolcu Aboubakar'a uyarı geldi. Yalçın, “Burada karar verici olan benim. Bir sıkıntın varsa bunu ifade edeceğin yer saha değil” dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 05.03.2021 11:03
Değiştirme Tarihi: 05.03.2021 11:03
Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'dan Aboubakar'a uyarı

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Vincent Aboubakar ile özel bir görüşme yaptı. Yeni Malatyaspor maçının 85. dakikasında oyundan alındığı için siyah-beyazlı hocaya tepki gösteren Kamerunlu oyuncuya uyarı geldi.

Maçtan sonra sıcağı sıcağına görüşmek istemediği Aboubakar’ı odasına çağıran Sergen Yalçın’ın, “Burada kimsenin kimseye üstünlüğü yok. Tüm futbolcular eşittir ve sen de öylesin. Karar verici olan benim. Kimin ne zaman oyundan alınacağına ben karar veriyorum. Maçla ilgili bir şeyler planlıyorum ki seni oyundan aldım” dediği belirtildi. 

Atiba’ya asist yapan Aboubakar’a gol atma hırsını anlayışla karşıladığını aktaran siyah-beyazlı teknik adamın, “Herkese eşit şekilde forma vermeye çalışıyoruz. Futbolunla takıma çok şey katıyorsun ama lig sadece tek maçtan ibaret değil. Önümüzde daha çok kritik haftalar var. Önce takım olmalıyız. Eğer bir sıkıntın varsa bunu ifade edeceğin yer saha değil. Benim odamın kapısı herkese açık” dediği öğrenildi. 

HAK VERDİ

Aboubakar’ın net bir tavır sergileyen Sergen Yalçın’a hak verdiği kaydedildi. Kamerunlu yıldızın, “Oyunun bitmesine az bir süre kalmıştı. Gol atacağıma inanıyordum. Anlık bir tepki vermem yanlıştı. Tamamen maçın atmosferinden dolayı öyle davrandım” dediği kaydedildi.

(Skorer) 

İlgili Sayfalar: Spor