Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Beşiktaş'ta flaş Jose Sosa gelişmesi!

Beşiktaş'tan ayrılmak isteyen ve 6 gündür antrenmanlara katılmayan Jose Sosa, bu akşam saat 18.00'de başlayan antrenmanda takımla beraber çalıştı.

14.07.2016 17:01

Türkiye'deki terör olaylarını bahane eden ve Milan'a gitmek isteyen Jose Sosa'ya taviz vermeyen Beşiktaş Yönetimi, Arjantinli oyuncunun antrenmana katılmasını sağladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Beşiktaş'tan ayrılmak istediğini açıklayan ve 6 gündür antrenmanlara katılmayan Jose Sosa, bu akşam saat 18.00'de başlayan antrenmanda takımla beraber çalıştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Antrenman öncesi Arjantinli oyuncu teknik direktör Şenol Güneş'le saha ortasında kısa bir görüşme yaptı. Takım arkadaşları antrenmana çıkan Sosa'yı alkışlayıp "Hoşgeldin" dediler. 

Gökhan Gönül ile Cenk Tosun antrenmanda yer almadı. İki oyuncu, sabah sağlık kontrolünden geçtikleri için bugünkü antrenmanı salonda yaptılar.

Sosa, Başkan Orman'dan randevu talep etti
Bu arada Sosa, Başkan Fikret Orman'dan randevu talep etti. Ailesinin İstanbul'a dönmek istememesi ve Milan'dan gelen teklif nedeniyle siyah beyazlı takımdan ayrılmak isteyen Sosa, Orman ile görüşerek durumunu netleştirmeye çalışacak.

Başkan Fikret Orman da Gökhan Gönül'ün imza töreni sonrası düzenlediği basın toplantısında Sosa'nın 2 yıl daha mukavelesi olduğunu vurgulamış ve 31 yaşındaki oyuncunun takımda kalacağını ifade etmişti.

Yapılan bu açıklamaların ardından Sosa, Fikret Orman ile görüşme talebinde bulundu. Menajeri aracılığıyla yönetime haber gönderen Arjantinli, sadece kendisi ve Fikret Orman'ın yer alacağı toplantının ardından durumun netliğe kavuşabileciğini düşünüyor. Ancak Orman görüşmeye sıcak bakmıyor. Sosa ile ilgili kararını futbolcunun menajerlerine de aktaran Orman, Arjantinli oyuncuyla görüşmesinin kararında bir değişikliğe neden olmayacağını ifade etti.

Yeni sezon hazırlıkları için takımla birlikte antrenmanlara çıkmayan Sosa, menajerleriyle durum değerlendirmesi yapmaya devam ediyor. Başkan Orman'ın kendisine randevu vermemesi halinde bu konunun nasıl sonuçlanacağı ise bilinmiyor. İki taraf da uzlaşmaya yanaşmaz ise Beşiktaş, çalışmalara katılmayan Sosa için para cezasının yanı sıra ve kadro dışı bırakma seçeneğini de devreye sokabilir.

Arjantinli'nin takımdan ayrılmasının tek yolu ise kendisine 8 milyon euro ve üstünde gelecek bir teklifle olabilir. Son olarak Milan, teklifini 5 milyon euroya kadar çıkarmasına rağmen yönetim transfere onay vermedi. İtalyan ekibinin daha yüksek bir teklif yapması beklenmezken, Çin veya Katar'dan gelecek yüksek bir rakamlı bir teklif, Sosa'nın ayrılışını sağlayabilir.

Yorumlar | 0
üye profil