Beşiktaş'ta Edin Dzeko bombası! Mourinho istemiyordu...

Şampiyonlar Ligi’nde marka bir forvetle boy göstermeyi hedefleyen Siyah-Beyazlılar, Edin Dzeko’nun menajeriyle temaslara başladı. İtalyan kulübünün bonservisi konusunda kolaylık sağlayacağı Dzeko için mali konular masaya yatırıldı. Costa için 2.5 milyon Euro maaş artı bonusları gözden çıkaran Beşiktaş, benzer bir teklif sunmayı düşünüyor.

Yayınlanma Tarihi: 05.06.2021 10:22
Değiştirme Tarihi: 05.06.2021 10:22
Beşiktaş'ta Edin Dzeko bombası! Mourinho istemiyordu...

Roma’nın başına geçen Mourinho’nun Bosnalı golcüyü istememesi üzerine Kara Kartal harekete geçti.  Başkan Ahmet Nur Çebi’nin de açıkladığı gibi Beşiktaş hücum bölgesine nokta atışı takviye yapmayı planlıyor. Sonrasında bir santrfor daha düşünülüyor. Kartal’da Diego Costa ismi ağırlık kazanırken, gündeme bomba bir isim daha geldi: Edin Dzeko.

Geçtiğimiz dönemlerde 3 büyük kulüple de adı anılan Dzeko için bu kez şartlar oluşmaya başladı. Öyle ki Roma’nın başına geçen Jose Mourinho, 35 yaşındaki yıldızı gelecek sezonki kadroda düşünmüyor. Bu durum, oyuncunun menajerine iletildi. Şampiyonlar Ligi faktörü nedeniyle Kartal’a önerilen Dzeko konusunda temaslar başlarken, öncelikle mali konular masaya yatırıldı. Oyuncunun taleplerini isteyen Siyah Beyazlı yönetim, Diego Costa cephesinde olduğu gibi 2.5 milyon Euro maaşı gözden çıkarmış durumda.

Devler Ligi faktörü

Bonservis durumuna göre oyuncuya imza parası veya farklı bonuslar teklif edilecek. Geride bıraktığımız sezon Roma formasıyla38 resmi karşılaşmaya çıkan Dzeko, 13gol atarken,5de asist yaptı. Kariyerinde Manchester City, Wolfsburg gibi kulüpler bulunan Edin Dzeko, Devler Ligi’nde oynayacağı için Beşiktaş’a sıcak bakıyor. (Fanatik)