Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Beşiktaş'ta ayrılan futbolcuların bedeli 72 milyon TL!

Beşiktaş'ta ayrılan futbolcuların bedeli 72 milyon TL!

Ve Beşiktaş'ta Jose Sosa'nın bileti kesildi...

24.07.2016 16:31

Türkiye'deki terör olaylarını bahane ederek takımdan ayrılmak istediğini yönetime bildiren Arjantinli yıldız, bir süredir takımla çalışmalara başlamıştı. Fakat Sosa, Avusturya kampında idmanlara katılmamak isteyince teknik direktör Şenol Güneş'in hışmına uğradı. Tecrübeli hocanın kamptan kovduğu Tangocu dün öğlen saatlerinde İstanbul'a geri döndü.

Beşiktaş'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Sosa'nın süresiz olarak kadro dışı bırakıldığı duyuruldu. Konuyla ilgili konuşan basın sözcüsü Metin Albayrak, "Sözleşmede her futbolcunun para ve yaptırımları yazar. Sosa da ona göre cezasına razı gelecek. Burası Beşiktaş" ifadesini kullandı.

Siyah-Beyazlı yönetimin Jose Sosa'nın bonservisini 8 milyon Euro olarak belirlediği, teklifin bu seviyeye çıkmaması durumunda Arjantinli yıldızın A2 takımıyla idmanlara çıkacağı öğrenildi. 

Yönetimin atacağı adımlar bekleniyor
Şampiyon kadrodan Mario Gomez ve Gökhan Töre'nin ardından Jose Sosa'nın da ayrılması, Beşiktaş'ın hücum gücüne büyük bir darbe vurdu. Gomez geçen sezonu 28 gol, 6 asist, Sosa 9 gol 14 asist, Gökhan Töre ise 6 gol, 9 asistle tamamlamıştı. Yani giden 3 futbolcunun geçen sezon takıma katkısı 43 gol ve 29 asist olmuştu. Şu ana kadar hücum bölgesine önemli bir takviye yapamayan Beşiktaş yönetiminin önümüzdeki günlerde nasıl adımlar atacağı merak konusu. Yaşanan gelişmeler taraftarları bir hayli endişelendirmiş durumda... (Takvim)

Yorumlar | 0
üye profil