Beşiktaş paylaşımı yapan Bursasporlu Yiğit Şengil, takımdan gönderildi

Bursaspor ile ilgili yaşanan son dakika gelişmesi, spor camiasının dikkatini çekti. Kulübün altyapısında oynayan 16 yaşındaki Yiğit Şengil, Twitter'dan yaptığı Beşiktaş paylaşımı nedeniyle Bursaspor'dan gönderildi. Konuya dair Bursaspor'dan ve genç oyuncudan açıklamalar geldi. İşte Bursasporlu Yiğit Şengil'in kulüpten gönderilmesiyle ilgili detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 19.05.2020 11:32
Değiştirme Tarihi: 19.05.2020 11:32
Beşiktaş paylaşımı yapan Bursasporlu Yiğit Şengil, takımdan gönderildi

Bursaspor altyapısında oynayan Yiğit Şengil takımdan gönderildi. Peki Yiğit Şengil takımdan neden gönderildi? İşte flaş olayla ilgili ayrıntılar... 

Bursaspor'un 16 yaşındaki futbolcusu Yiğit Şengil, Twitter hesabından Beşiktaş ambleminin olduğu bir fotoğraf paylaştı. Paylaştığı fotoğrafa 'Var bir hayalimiz' diyerek, Beşiktaş'ta oynama istediğine dair bir ima yarattı. Bu gelişmeler üzerine Bursaspor, genç oyuncuyla yolların ayrıldığını belirtti ve bir açıklama  yapıldı. 

Yeşil-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, “Altyapımızda forma giyen Yiğit Şengil'in kulübümüze aidiyet duygusu hissetmediği anlaşılıp kulübümüz ile tüm ilişiği kesilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadeleri yer aldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

YİĞİT ŞENGİL'DEN AÇIKLAMA

Bursaspor'un açıklaması sonrası, genç oyuncu Yiğit Şengil'den de Beşiktaş paylaşımıyla ilgili bir açıklama geldi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Yiğit'in açıklaması şu şekilde

Sevgili futbol camiası; 2 gün önce yaptığım bir sosyal medya paylaşımından dolayı bugün; kulubüm Bursaspor Kulübü'nün yapmış olduğu resmi açıklama ile Bursaspor Kulubü ile olan ilişiğimin kesildiği haberini büyük bir şok le almış bulunmaktayım. Öncelikle kırdığı ya da üzdüğüm Bursaspor Taraftarlarından, yönetiminden özür dierim. O an paylaşımı yaparken, bir sosyal emdya paylaşımından bana zarar geleceğini ve olayın bu kadar büyüyeceğini tahmin edemedim, fakat olay bu noktaya geldi. Şubat ayında transferim gerçekleştiğinde büyük mutluluk duyduğum Bursaspor Kulübün'den bana inanıp transferimde emeği geçen herkes, bugüne kadar bana sağladıkları imkanlar için Bursaspor Kulübü'Ne teşekkir ediyor, aldıkları kararı saygıyla karşılıyorum.