Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Beşiktaş Mezarlığı kurulacak mı?

Beşiktaş Mezarlığı kurulacak mı?

Sosyal medya ve bazı haber sitelerinde yer alan Mert Ersin isimli Beşiktaş kongre üyesinin hazırladığı Beşiktaşlılar Mezarlığı projesine siyah beyazlı kulübün Başkanı Fikret Orman'dan ilk yorum geldi.

16.07.2014 12:03

Orman, kongre üyesinin bu projesine ilişkin yaptığı açıklamada, Beşiktaş Kulübü’nün bir projesi olmadığını, böyle bir konunun gündemlerine hiç gelmediğini ve gelmeyeceğini söyledi.Sosyal medya ve internet sitelerinde dolaşan projenin görseli şu şekilde…

Haber ile ilgili metin girin!.   DÜNYADA ÖRNEKLERİ VAR Taraftara özel mezarlık projesini hayata geçiren kulüplerin başında Boca Juniors, Hamburg ve Schalke 04 geliyor. Arjantin’in en önemli kulüplerinden Boca Juniors, 2006′da taraftarları için üç bin kapasiteli bir mezarlık açtı. Maradona da bu mezarlığa gömülmek istediğini açıklayan isimler arasında yer aldı.   Haber ile ilgili metin girin!.   Hamburg ise 2008′de Avrupa’da taraftara özel mezarlık açan ilk kulüp olmuştu. Hamburg’un taraftar mezarlığının kapasitesi ise 500. Bir diğer Alman takımı Schalke 04 futbol kulübü sadık taraftarları için özel bir mezarlık hazırlayan kulüpler arasındaki yerini aldı. Alman ekibi, kulübün kuruluş yılından hareketle 1904 adet özel mezar hazırladı.   Haber ile ilgili metin girin!.
Yorumlar | 0
üye profil