Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Beşiktaş-Mersin İdmanyurdu maçı ne zaman oynanacak?

Beşiktaş-Mersin İdmanyurdu maçı ne zaman oynanacak?

Sadece 5 dakika oynanabilen Beşiktaş - Mersin İdmanyurdu'nun yarın oynatılmamaması kesinleşti. Süper Lig ve Türkiye Kupası'ndaki yoğun fikstür nedeniyle, karşılaşmanın oynanabileceği en iyi dönem Şubat başı...

17.01.2016 21:33

Beşiktaş - Mersin İdmanyurdu maçının olumsuz hava şartları nedeniyle ertelenmesinin ardından maçın ne zaman oynanacağı merak konusu olmaya başladı.TFF temsilcisi açıkladıTürkiye Futbol Federasyonu'nun yayıncı kuruluş Lig TV'de yaptığı, "Yarın hava şartlarının daha kötü olması bekleniyor. Bu nedenle karşılaşma daha ileri bir tarihe ertelendi" açıklaması sonrası maçın çok daha ileri bir tarihte oynaması bekleniyor.Zira, bu hafta içinden başlayarak, şubat başına kadar tüm hafta içi ve hafta sonu maç günleri dolu. Hafta içerisinde (19-20-21 Ocak) oynanacak Türkiye Kupası grup maçları sonrası; hafta sonunda (23-24-25 Ocak) Süper Lig'in 19. haftası oynanacak.Ocak'ta oynanması mümkün değilTakip eden hafta içinde (26-27 Ocak) Türkiye Kupası gruplarında son maçlar oynanacak. Fikstür kupayla devam edecek. 30 Ocak Cumartesi-31 Ocak Pazar günleri Türkiye Kupası son 16 maçları oynanacak. Bu nedenle Beşiktaş-Mersin İdmanyurdu'nun ocak ayı içerisinde oynanması mümkün görünmüyor.21. haftada oynanacak Süper Lig maçları öncesindeki hafta içinde (2-3-4 Şubat) Beşiktaş - Mersin maçının oynanması bekleniyor.

TFF'den 'erteleme' açıklaması
Tükiye Futbol Federasyonu, Spor Toto Süper Lig'de yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edilen Beşiktaş-Mersin İdmanyurdu maçının ileri bir tarihte oynanacağını açıkladı. Federasyondan yapılan açıklamada, karşılaşmanın daha sonra belirlenecek bir tarihte kaldığı yerden oynanacağı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: "Elverişsiz hava ve saha koşulları, bu koşulların 18 Ocak Pazartesi günü de devam edecek olması ve iki kulübümüzün hafta içi oynayacakları Ziraat Türkiye Kupası müsabakaları göz önüne alınarak, tatil edilen müsabaka federasyonumuz tarafından belirlenecek bir tarihte kaldığı yerden oynanacak."

Yorumlar | 0
üye profil