Beşiktaş maçına damga vuran an! Hakemin kararı çok tartışıldı

Ankaragücü-Beşiktaş maçına Muhamed Elneny'nin pozisyonu damgasını vurdu. Ankaragücü kalecisi Korcan'ın yüzüne tekme atan Elneny'nin kart görmemesi Ankaragücü cephesini kızdırdı.

Yayınlanma Tarihi: 20.10.2019 09:42
Değiştirme Tarihi: 20.10.2019 09:42
Beşiktaş maçına damga vuran an! Hakemin kararı çok tartışıldı

Dün akşam oynanan ve 0-0 sona eren Ankaragücü-Beşiktaş maçının 35. dakikasında çok konuşulacak bir pozisyon yaşandı. Beşiktaşlı Mohamed Elneny, kendisine atılan pasa yetişmek için koşu yaptı ancak Ankaragücü kalecisi Korcan'ın yüzüne tekme attı. Korcan, tedavi görüp maça devam ederken Ankaragücü futbolcuları kırmızı kart bekledi. Ancak genç hakem Ali Şansalan bu pozsyonda sarı kartını bile kullanmadı. 

BÜLENT YAVUZ: ELNENY'NİN AYAĞI...

Pozisyonu değerlendiren eski hakem Bülent Yavuz ise şu sözleri kullandı;

MHK, risk alarak bu zor maça genç hakem Ali Şansalan’ı atayarak, bir şekilde tecrübeli hakemlere ‘aklınızı başınıza alın’ mesajını verdi. Şansalan da maçı iyi yöneterek sınıfı geçti. Onun başarısı diğer genç hakemlerin de önünü açtı. Şansalan, maçın tamamında dikkatli ve titizdi.

Baskı altında kalmadı, eğilip bükülmedi. Disiplin uygulamalarında adeta usta hakemler gibi sakindi. Gösterdiği kartların tamamı doğruydu. 35. dakikada Elneny-Korcan mücadelesi çok tartışıldı ama bana göre bu pozisyonda kasıt yoktu. Elneny’nin ayağı Korcan’ın kafasına kazara çarptı.