Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Lucescu ile anlaşma sağlandı! Yıllık ücret...

Lucescu ile anlaşma sağlandı! Yıllık ücret...

Ve Mircea Lucescu, primler ile 4 milyon dolara ulaşan yıllık garanti 2.5 milyon dolarlık teklifi kabul etti.

27.05.2015 10:20

Siyah-beyazlıları 100. yılda şampiyon yapan kurt hoca, primler ile 4 milyon dolara ulaşan yıllık garanti 2.5 milyon dolarlık teklifi kabul etti. Luce, “Beşiktaş’a gelirim, zevkle çalışırım” dedi ama Shakhtar Donetsk Başkanı Rinat Akhmetov’un ikna edilmesi gerektiğini söyledi. Orman dün Moskova’da İKİ KEZ yemek yediği Akhmetov’dan Lucescu’yu resmen istedi.

Beşiktaş'ta sezon sonu yolların ayrılacağı Slaven Biliç’ten boşalacak teknik direktörlük koltuğuna Mircea Lucescu’nun getirilmesi, Shakhtar Donetsk Başkanı Rinat Akhmetov’un iki dudağının arasında... Siyah-beyazlı kulübün başkanıFikret Orman, Romen çalıştırıcıyla her konuda anlaşmaya vardı, transferin tamamlanması artık sadece Akhmetov’un ‘Tamam’ demesine kaldı...  Önceki gün sabah ilk uçakla Rusya’ya giden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı takımı 100. yılda şampiyon yapan tecrübeli teknik adamla görüştü. Luce’ye kulübün durumu, yapımı süren stat, UEFA ile imzalanan yapılandırma anlaşması ve futbol takımının bütçesi gibi konularda detaylı bilgiler veren, şartları anlatan Orman, yapabilecekleri son teklifi sundu. Beşiktaş’ın 1 numarası, 69 yaşındaki hocaya başarı primleriyle birlikte toplam 4 milyon dolara ulaşan, yıllık garanti 2.5 milyon dolar önerdi. 

"Sözleşmem var"

Lucescu, bu teklife “Ben Beşiktaş’a gelirim. Büyük bir zevk ve keyifle çalışırım. Ancak Shakhtar Donetsk’le devam eden bir sözleşmem var. Bu nedenle benim ‘Tamam’ demem yetmiyor. Sizin, kulübün başkanı Rinat Akhmetov’la görüşüp onu ikna etmeniz gerekiyor” dedi. 

Orman da dün Moskova’da Akhmetov’la biraraya geldi, hem öğlen hem de akşam yemek yedi ve Lucescu’nun ayrılmasına izin vermesini istedi. Bu görüşmelerin önümüzdeki günlerde de tekrarlanacağı öğrenilirken Akhmetov’un ikna edilmesi halinde imzaların atılacağı ifade edildi.

Yorumlar | 0
üye profil