Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Beşiktaş kura çekiminde seri başı olacak

Beşiktaş kura çekiminde seri başı olacak

UEFA Avrupa Ligi'nde yoluna devam edecek olan Beşiktaş, pazartesi günü yapılacak kura çekiminde seri başı olacak.

07.12.2016 11:37

Şampiyonlar Ligi'nde 8 gruptan UEFA Avrupa Ligi'ne katılma hakkı kazanan en iyi 4 takım seri başı olma hakkı kazanıyor.

Gruplarda 6 maçta 7 puan toplayan Beşiktaş, en iyi 4 takım arasına girmeyi garantilemiş gözüküyor. Maçlarını tamamlamış olan Mönchengladbach 5, Ludogorets 3, ve Rostov 5 puanda bulunuyor. Bugün oynanacak diğer grup karşılaşmalarında ise 3 puanda bulunan Sporting'i geçmeyi garantileyen Beşiktaş, arkasına 4 takım alarak UEFA Avrupa Ligi'ne seri başı olarak katılıyor.

Beşiktaş bu takımlarla eşleşmeyecek
UEFA Avrupa Ligi'nde gruplarını lider olarak bitiren takımlar, son 32 turunda seri başı olacak. Grupların ilk 5 maçlarının sonunda liderliği garantileyen Ajax, Roma, Schalke, Shakhtar, Sparta Prag, Zenit takımları Beşiktaş'ın rakibi olamayacak. Şampiyonlar Ligi'nde ise Lyon, Sevilla, Kopenhag ve Porto gibi takımlar da gruplarını 3. bitirmesi durumunda seri başı oluyor. Böylece Beşiktaş'ın rakibi olamıyorlar.

Şampiyonlar Ligi'nden gelebilecek rakipler
Şampiyonlar Ligi'nde grupları 3. bitiren ve Beşiktaş'ın muhtemel rakibi olabilecek ekipler ise Mönchendladbach, Ludogorets ve Sporting şeklinde sıralanıyor.Tottenham'ın son maçı kazanamaması durumunda ise en iyi 4 takım arasına giremiyor ve Beşiktaş'ın muhtemel rakibi oluyor. Kazanması halinde ise Rostov, Beşiktaş'ın muhtemel rakibi konumuna geçiyor. 

Avrupa Ligi'nden gelebilecek rakipler
UEFA Avrupa Ligi'nde gruptan çıkmayı garantileyen ancak grubu lider bitirip bitirmeyeceği belli olmayan ve Beşiktaş'ın rakibi olma ihtimalleri olan takımlar; Olympiakos, APOEL, Anderlecht, Athletic Bilbao, Genk, Krasnodar ve St-Etienne şeklinde sıralanıyor. Avrupa Ligi'nden gelebilecek diğer muhtemel rakipler ise, perşembe günü oynanacak maçların ardından belli olacak.

Yorumlar | 0
üye profil