Beşiktaş kupa töreni için plan yapıyor

Beşiktaş kupa töreni için plan yapıyor
Yayınlanma Tarihi: 28.04.2017 12:40 | Değiştirme Tarihi: 28.04.2017 12:40

Beşiktaş'ta kupa hesapları yapılmaya başlandı. Eğer siyah-beyazlı kulübün derbide şampiyonluk ihtimali olursa tur için Fenerbahçe'den rıza alınacak...

7 Mayıs'ta Vodafone Arena Stadı'nda oynanacak Fenerbahçe derbisinde Beşiktaş'ın şampiyonluk ihtimali olursa İl Güvenlik Kurulu, "F.Bahçeliler gelmesin" kararı alacak. Gerekçe ise şu: "Stat çevresinde toplanacak Beşiktaşlılar yüzünden rakip taraftarı tahliye etmek güvenli olmaz."

Beşiktaş, bu hafta sonu Medi/pol Başakşehir'i devirip, haftaya da Medipol Başakşehir, Antalya'da puan bırakırsa Kartal, 7 Mayıs günü Fenerbahçe derbisine tur için çıkabilir.

Bu ihtimal yeni bir sorunu beraberinde getirecek. Beşiktaş, bu maçta şampiyonluk turunu atma hesabı yaparken, İl Güvenlik Kurulu da bu ihtimal karşısında nasıl tavır alacağını kara kara düşünüyor.

Çünkü derbide Beşiktaş tur atarsa, Fenerliler'in güvenli bir şekilde tahliyesi neredeyse imkansız hale gelecek. Bu yüzden de 'Deplasman yasağı' uygulaması geri dönebilir.

Fenerbahçeliler kutlama izleyecek!
Yetkililer bu ihtimalin gerçekleşmemesi için duacı. Zira spor barışını bozacak bir ortam oluşmasını kimse istemiyor. Bu yüzden de konu; derbi öncesi puan cetveline göre İl Güvenlik Kurulu'nda masaya yatırılacak.

İki tarafın yöneticilerinin de bulunacağı toplantıda ihtimaller değerlendirilip, karar verilecek. İdareciler, şampiyonluğun ilan edilmesi durumunda, Fenerbahçeli taraftarların stattan ayrılmasının imkansız hale geleceğini düşünüyor...

Bu durumda F.Bahçeli taraftarlar da saatlerce Vodafone Arena'da kalıp, Siyah-Beyazlılar'ın şampiyonluk kutlamalarına şahitlik etmek durumunda kalacak.

Lyon modeli uygulanabilir
Ancak bu da rakip taraftarla yaşanabilecek tatsız olaylara ortam hazırlayabilir. Bu yüzden F.Bahçeliler'in derbiye gelmemesi konuşulacak.

Lyon modelinin uygulanması gündeme gelecek. Ancak bu kararın alınabilmesi için F.Bahçe tarafının da rızası aranacak. F.Bahçe cephesinin de taraftarının böyle bir ortamda kalmaması için anlayışlı davranacağı hesap ediliyor.

Fenerbahçeliler, kupada 6 yıl sonra deplasmanda yer almıştı. (Akşam)