Şükrü Saracoğlu'nda 'Beşiktaş' farkı!

Spor Toto Süper Lig'de Pazar günü yapılacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi öncesinde, Kadıköy'deki maçlarda Beşiktaş'ın galibiyet sayısında kılpayı üstünlüğü var.

Yayınlanma Tarihi: 21.03.2015 14:01
Değiştirme Tarihi: 21.03.2015 14:01
Şükrü Saracoğlu'nda 'Beşiktaş' farkı!

Spor Toto Süper Lig'de Pazar günü yapılacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi öncesinde, Kadıköy'deki maçlarda Beşiktaş'ın galibiyet sayısında kılpayı üstünlüğü bulunuyor.

Bugüne dek resmi ve özel olmak üzere Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda sarı-lacivertlilerle 50 kez karşılaşan ''Kara Kartallar'', bu maçların 18'inde sahadan galip ayrıldı. Fenerbahçe ise 17 galibiyet alırken, 15 karşılaşma da berabere sonuçlandı.

Kadıköy'de Beşiktaş, attığı toplam 69 gole karşılık, kalesinde 68 gol gördü.
 

- Kadıköy'deki lig maçları


İki takım arasında Kadıköy'deki lig maçlarında ise galibiyet sayısında evsahibi Fenerbahçe'nin 3 farkla üstünlüğü bulunuyor.

Taraflar Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 33 kez lig maçlarında karşılaşırken, Fenerbahçe 12, Beşiktaş 9 galibiyet aldı, 12 maç ise berabere sonuçlandı.

"Kara Kartallar"ın Kadıköy'deki lig maçlarındaki 43 golüne, ''Sarı Kanaryalar'' 45 golle karşılık verdi.

İki takım arasında geçen sezon Kadıköy'de yapılan lig maçı 3-3 bitti.
 

- Fenerbahçe, evindeki son 11 derbiyi yitirmedi


Fenerbahçe, Kadıköy'de genel toplamda galibiyet sayısı bakımından geride kaldığı Beşiktaş'a karşı evindeki son 11 randevuyu ise yitirmedi.

Sarı-lacivertliler, tarihe geçen 17 Nisan 2005'teki 4-3'lük lig mağlubiyetinin ardından Beşiktaş ile Kadıköy'de yaptığı 11 resmi maçı yitirmezken, bu süre içinde 6 kez kazandı, 5 kez de berabere kaldı.
 

- Beşiktaş'tan "farklı" tarifeler


Beşiktaş, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Fenerbahçe'ye lig tarihinin en ağır yenilgilerinden bazılarını da tattırdı.

Siyah-beyazlılar, 6 Ocak 1990 tarihinde yapılan lig maçında sahadan 5-1 gibi açık farklı bir skorla galip ayrıldı. Beşiktaş ayrıca, rakibini Kadıköy'de bir kez 4-0, bir kez de 4-1'lik skorlarla yendi.

Fenerbahçe ise Kadıköy'de rakibini 3 kez 3-0 yenmeyi başardı.