Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Beşiktaş'ın Gomez görüşmesinin detayları

Beşiktaş ile Mario Gomez görüşmesinin detayları ortaya çıktı!

28.12.2016 12:12

Beşiktaş'ta 2015-16 sezonunu kiralık olarak geçiren ve sadece ligde attığı 26 golle kral olurken kariyerini de yeniden ayağa kaldırıp Alman Milli Takımı’na tekrar seçilme başarısı gösteren Mario Gomez, EURO 2016 sonrası, yaşanan terör olaylarını gerekçe gösterip siyah-beyazlı ekiple yollarını ayırma kararı alıp ülkesinin Wolfsburg takımına transfer olmuştu.

31 yaşındaki yıldızın yaklaşık 1 ay önce Beşiktaşlı yetkililerle bir araya geldiği ve Gomez’in aldığı karardan da pişmanlık duyduğu öğrenilmişti.  Burada kenndisne “Devre arasında Beşiktaş’a dönmeyi düşünür müsün?” sorusu yöneltilen Gomez ise şu cevabı verdi:

Açık konuşmak gerekirse Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra Wolfsburg’da beklediğimi bulamadım. Çok daha yüksek hedefler için mücadele edeceğimizi düşüyordum ancak şu an orta sıralardayız ve bu durum benim için hayâl kırıklığı oldu. Diğer taraftan Beşiktaş’ı da takip ediyorum. Gol bulmakta zorlandıkları ortada. Ben yeniden Beşiktaş’ta oynamayı isterim. Fakat bu devre arasında olamaz. Çünkü Wolfsburg’a bir söz verdim. Sezon ortasında ayrılmam yanlış olur. En azından 1 sezonu burada tamamlamalıyım. Sezon bittiğinde ise her şey olabilir.

Ayrıca sözleşmemde özel bir madde bulunuyor. Ben  her zaman üst düzeyde oynamak istiyorum ve bu nedenle eğer Şampiyonlar Ligi vizesi alamazsak sezon sonunda bedelsiz şekilde takımdan ayrılma hakkım bulunuyor. Terör konusuna gelirsek, bu konuda benim kişisel bir korkum yok. Ancak ailem çok endişeleniyor. Beşiktaş’tan ayrılma kararı alırken onların bu konudaki çekincelerini göz ardı edemezdim. Dediğim gibi Beşiktaş’a devre arasında dönemem ama sezon sonunda bu konuyu yeniden görüşmek isterim.

Yorumlar | 0
üye profil