Sıcak temas

Kartal'ın yeni hocası Şenol Güneş'in, Fenerbahçe'yle yollarını ayıran Mert Günok'un babası Mahir Günok'la görüştüğü ortaya çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 17.06.2015 04:36
Değiştirme Tarihi: 17.06.2015 04:36
Sıcak temas

Bir sezonluk Bursaspor macerasını noktaladıktan sonra Beşiktaş’la 2 artı 1 yıllık anlaşma imzalayan teknik direktör Şenol Güneş, çalışmalara erkenden başladı.

Bu doğrultuda takıma transfer yapılması gereken bölgeler konusunda yönetime bir ön rapor sunan; ayrıntılı görüşlerini gelecek ay Almanya’da yapılacak yeni sezonun ilk kampının ardından tamamlamayı planlayan Güneş’in, kaleci konusunda beklenmeyen bir isimle temas kurduğu ortaya çıktı. Başarılı çalıştırıcının, Fenerbahçe’yle 14 yıllık birlikteliği sonlanan Mert Günok için babası Mahir Günok’la görüştüğü ve ikilinin tecrübeli kaleci konusunda fikir alışverişinde bulunduğu bildirildi. 1991-92 sezonlarında Trabzonspor’da kalecilik yaptığı dönemden Baba Günok’u tanıyan Şenol Güneş’in, ilk teması kurduğu ve transferle ilgili olarak gelişmelerin yakın zaman içinde netleşeceği ifade edildi.

Yerli kalecileri seviyor

Görev yaptığı takımlarda genel olarak yerli kalecilerle çalışan Şenol Güneş’in, takımda eldivenleri Tolga Zengin’le beraber 26 yaşındaki isme devredebileceği; Cenk Gönen’i ise üçüncü sıraya çekebileceği konuşuluyor. Önceki takımı Bursaspor’da göreve gelir gelmez Sebastien Frey’i kadro dışı bırakan ve Harun Tekin’i parlatan başarılı çalıştırıcının, Mert Günok hamlesiyle beraber yabancı kaleci iddialarını da sonlandırabileceği öne sürüldü.

Sinyali vermişti

Mert Günok, Fenerbahçe Yönetimi’nin kendisiyle sözleşme uzatılmayacağını açıklamasının ardından menacerinden kendisine gelen tekliflerin değerlendirmesini istemişti. Sarı-Lacivertliler’den ayrıldığı için üzgün olduğu bilinen tecrübeli file bekçisinin, Beşiktaş’a transfer olabileceği konuşuluyor.