Beşiktaş, Gökhan Töre'ye disiplin soruşturması başlattı

Beşiktaş, Gökhan Töre'ye disiplin soruşturması başlattı
Yayınlanma Tarihi: 21.03.2019 19:05 | Değiştirme Tarihi: 21.03.2019 19:05

Beşiktaş Kulübü, resmi sitesinden siyah beyazlı yönetim ve takımdaki geleceği ile ilgili açıklamalarda bulunan Gökhan Töre hakkınd disiplin soruşturması başlatıldığını açıkladı.

Gökhan Töre ile siyah beyazlı kulüp arasındaki gerilim devam ediyor. Beşiktaş, Gökhan Töre'nin yaptığı açıklamaya cevaben bugün resmi site sosyal medya kanalları aracılığıyla yaptığı açıklamada, "Beşiktaş JK'nın hala sözleşmeli oyuncusu olan Gökhan Töre'nin yaptığı gerçekleri çarpıtan yazılı açıklamasını her Beşiktaş taraftarı gibi büyük bir şaşkınlık ve üzüntüyle okumuş bulunuyoruz. Oyuncunun yaptığı yazılı açıklamanın ardından kulübümüz tarafından hakkında disiplin soruşturması başlatılmış olup, ayrıca kendisiyle ilgili hukuki sürecin de başlatılacağını kamuoyuna ve Beşiktaş camiasına saygılarımızla duyururuz" ifadelerini kullandı.

27 yaşındaki futbolcu, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, "Şimdiye kadar adı haksızlıkla geçmemiş Beşiktaş Kulübü'nün, Fikret Orman'ın görev döneminde yaşadığı sıkıntıları ve adının karıştığı maddi skandalları göz önüne alacak olursa sarf ettiği cümle kulağa oldukça rahatsız edici ve umursamazca geliyor." sözlerini sarf etmişti.

2103 yılından beri -kiralık gittiği kulüpler (Rubin Kazan, West Ham) hariç- siyah beyazlı formayı terleten Gökhan Töre ayrıca, "Yurt dışına gideceksin. Türkiye'de Başakşehir, Fenerbahçe ve Galatasaray'a gidemezsin, sözleşmeye ekleyeceğiz öyle fesih edeceğiz" tehdidi de aldığını sözlerine ekledi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, önceki gün verdiği demeçte, Gökhan Töre ve Tolga Zengin'in önümüzdeki sezon takımda olmayacağını açıklamıştı.