Beşiktaş Erkin ve Aboubakar’ı satın alırsa zam yapmayacak

Beşiktaş Erkin ve Aboubakar’ı satın alırsa zam yapmayacak

Beşiktaş, satın alma opsiyonu ile kiralanan Caner Erkin ve Vincent Aboubakar'ın bonservislerini alırsa bu iki isme zam yapmayacak

Beşiktaş, satın alma opsiyonu ile kiralanan Caner Erkin ve Vincent Aboubakar'ın bonservislerini alırsa zam yapılmayacak ve Caner’e 3 yıl boyunca yılda 1 milyon 750 bin Euro, Aboubakar’a ise 4 sezon için yıllık 3.3 milyon Euro ödenecek.

Beşiktaş’ın son dönemlerde yaptığı aklıca transfer hamlelerine bir yenisi daha eklendi. Beşiktaş yönetimi Caner ve Aboubakar ile yaptıkları anlaşma sayesinde, iki yıldız futbolcuya önümüzdeki yıllarda da aynı ücreti ödeyecek.

Transfer dönemini akıllıca hamlelerle tamamlayıp kadroya önemli isimleri dahil eden Beşiktaş yönetiminin çok iyi bir işe daha imza attığı ortaya çıktı.

Beşiktaşlı yöneticiler, satın alma opsiyonu ile kiraladıkları Caner Erkin ve Vincent Aboubakar ile önümüzdeki sezonlarda da devam edeceklerini öngörerek bir sözleşme imzaladıkları ortaya çıktı.

Beşiktaş Başkan Fikret Orman, Inter’den 1 milyon Euro’ya satın alma bedeli ile 1 yıllık kiralanan Caner Erkin ile 3 sezon, 10 milyon Euro’ya satın alma opsiyonu ile 2 yıllığına kiralanan Vincent  Aboubakar ile de 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Mukaveleleri kulübün kasasına koyan başkan Fikret Orman ve ve kurmaylarının sözleşmelere ekledikleri bir detay ile uyanıklıklarını bir kez daha göstermiş oldular.

Bu sözleşmelerdeki  en önemli detay ise, bu sezon anlaştıkları fiyat üzerinden iki futbolcuyla diğer sezonlar için anlaşma yaptı.

Yani, bu sezon 1 milyon 750 bin Euro kazanan Caner, Beşiktaş’ın Inter’e 1 milyon Euro verip bonservisini alması halinde önümüzdeki 3 sezon daha aynı paraya oynayacak ve yeni sözleşme talep edemeyecek.

Ayın şey Aboubakar için de geçerli. Eğer Kartal, 10 milyon Euro verip Kamerunlu golcünün bonservisini Porto’dan alırsa şimdiden 4 sezonluk imza atan Aboubakar da 3.3 milyon Euro’ya oynamaya devam edecek.

Görüntülenme : 1665 Güncelleme Tarihi: 10/09/2016 13:08:21
Yayınlanma Tarihi: 09/09/2016 17:47:00

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin