Beşiktaş, Dudu ile el sıkıştı! 19 milyon TL'ye...

Beşiktaş, Dudu ile el sıkıştı! 19 milyon TL'ye...
Yayınlanma Tarihi: 08.05.2017 17:01 | Değiştirme Tarihi: 08.05.2017 17:01

Beşiktaş, uzun süredir takip ettiği Palmeiras’lı Dudu’yla el sıkıştı. Kartal, 25 yaşındaki futbolcunun kulübüne de 5 milyon Euro’luk (19 milyon TL) teklif sundu.

Spor Toto Süper Lig’de son 2 sezonda elde ettiği başarıyı yeni dönemde de devam ettirmeyi planlayan Beşiktaş, bu doğrultuda kadrosunu güçlendirmek için çalışmalara erkenden başladı. Ara transfer döneminde takımdan ayrılan Olcay Şahan ve Kerim Frei’nin yerine sadece Ryan Babel’i kazandıran yönetim, teknik direktör Şenol Güneş’in Aras Özbiliz’in performansından memnun kalmaması sonrasında kanat hattını güçlendirmek için düğmeye bastı. Bu bölge için uzun süredir Brezilya Ligi ekibi Palmeiras’ın yıldız futbolcusu Dudu’yu takip eden yönetim, teknik ekibin onay vermesi sonrasında temaslara başladı. 

‘Kulübümü ikna edin ben hazırım’
Bu doğrultuda ilk olarak futbolcunun menaceriyle temasa geçen Kara Kartal, bu hamleden olumlu geri dönüş aldı. 2011-14 sezonları arasında Dinamo Kiev’de forma giyen ve tekrar Avrupa’ya geri dönmeye sıcak bakan tecrübeli oyuncunun, menaceri aracılığıyla Kartal’a, “Kulübümü ikna edin, ben hazırım” mesajı verdiği kaydedildi. Dudu’dan gelen cevap sonrasında Palmeiras’a menacerler vasıtasıyla 5 milyon Euro’luk (19 milyon TL) teklifini ileten Siyah-Beyazlılar, Brezilya ekibinden gelecek cevabı beklemeye başladı.