Demba Ba'dan Beşiktaş'a büyük kıyak!

Yayınlanma Tarihi: 02.04.2015 12:36 | Değiştirme Tarihi: 02.04.2015 12:41

Finansal Fair-Play konusunda yaptırım görmek istemeyen Beşiktaş, oyunculardan 2014’ten kalan alacakları olmadığına ilişkin taahhütname aldı. En son imzayı Senegalli yıldız attı. Sırada, kadroda görünüp takımla çalışmayan isimler var.

Şampiyonluk hedefine kanalize olan A Takımı oyuncuları da bu konuda yönetime destek oluyor. Takımdaki tüm oyunculardan 2014’ten kalan alacakları olmadığına dair yazılı taahhüt aldı. Bu kağıdı son imzalayan isim Senegalli Demba Ba oldu. 

İmza çağrısı yapıldı 

A takımla çalışan bütün oyuncular yönetime bu konuda kolaylık göstererek taahhütnameyi imzaladı. Kadroda görünüp takımla çalışmayan oyunculara da kulübe gelerek geçmiş dönemle ilgili alacaklarının olmadığına dair imza atmaları çağrısında bulunuldu. Şu anda bütün dikkatler, değişik gerekçelerle A takımla çalışmayan ancak, A takım kadrosunda gözüken oyuncuların imza atıp atmama kararına çevrildi. 

Avrupa için hayati 

Daha önce Galatasaray'ın da yaptığı bu uygulama kulüpleri Avrupa kupalarından men cezası almaktan kurtarmaya kadar giden bir dizi tehlikeden kurtarıyor. Daha önce Beşiktaş, eski yönetimin, futbolcu alacakları ve değişik beyanlarının doğru olmadığı gerekçesiyle 1 yıl Avrupa’dan men edilmişti. UEFA Finansal Fair Play kurallarına göre, kulüplerin futbolcu ve teknik adamlara borcu olmamalı. Bununla birlikte vergi borcu da olmamalı. 5 yıl üst üste zarar etmemek de gerekli. Bir tanesinde sorun çıktığında başta Avrupa kupalarına alınmama cezası olmak üzere pek çok yaptırım uygulanıyor.