Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Beşiktaş Benfica karşısında bu konuşmadan sonra geri döndü

Beşiktaş Benfica karşısında bu konuşmadan sonra geri döndü

Beşiktaş'ın Benfica karşısındaki müthiş geri dönüşünün perde arkasında kalan o konuşmalar ortaya çıktı. İşte Beşikaş'în soyun odasında geçen o diyaloglar

25.11.2016 15:28

Beşiktaş’ın son Şampiyonlar Ligi maçında tribünler, ilk yarının 3-0 Benfica lehine bitmesine rağmen, takıma tepki göstermek yerine destek verdi.  Maçın ikini yarısı öncesinde Tolga ve Oğuzhan da, “Bu taraftar, bu sonu hak etmiyor” diyerek takımı  motive etti. Son hamleyi ise Şenol Güneş’in, “Çıkın gerçek Beşiktaş’ı gösterin” sözleri ile birlikte maçın kaderini değiştirdi.

Beşiktaş ilk yarı sonunda soyunma odasına 3-0 geride girdi. Beşiktaş adına tek güzel şey tribünlerin, takıma tepki göstermek yerine destek vermesi  oldu. Taraftarın bu reaksiyonu, futbolcular arasında son derece duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Soyunma odasındaki konuşmalar ise oldukça ateşli geçti. Önce kaptanlar Tolga Zengin ve Oğuzhan Özyakup sözü aldı, tribünlerin desteğine vurgu yaparak, "Bu taraftar, bu skoru hak etmiyor. Bize gösterilen koşulsuz sevginin karşılığını vermek zorundayız. Maçı çevirmek zor ama imkansız değil" diyerek takım arkadaşlarına moral verdi.

Ardından teknik direktör Şenol Güneş, devreye girdi. Üzgün ve kızgın olmakla birlikte, talebelerine olan inancını koruyordu... "Sahadaki bu takım Beşiktaş değil. Kabullenemeyeceğim bir şey varsa, o da mücadeleden vazgeçmek ve yenilgiyi kabullenmek. Bu belki de en çok zorlanacağınız 45 dakika olacak. Ama ben sizin isteyince neler yapabileceğinizi gayet iyi biliyorum. Şimdi sahaya çıkın, formanızın hakkını verin, gerçek Beşiktaş'ı herkese gösterin" sözleri soyunma odasında çınladı. Şenol hocanın futbolcuların iliklerine kadar işleyen konuşmasının ardından takımdaki yılgınlık ve kabullenme duygusu yerini isyana ve inanca bıraktı. 90 dakika sonunda ise uzun yıllar unutulmayacak müthiş geri dönüş geldi.

Beşiktaşlı futbolcular, dün sabah yapılan idman öncesi coğrafya öğretmeni olan teknik direktör Şenol Güneş'in 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı.

Yorumlar | 0
üye profil