Beşiktaş'ta hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor

Yayınlanma Tarihi: 28.07.2015 15:26 | Değiştirme Tarihi: 28.07.2015 16:14

Beşiktaş, yeni sezon hazırlıklarına Avusturya kampında bir günlük iznin ardından bu sabah yaptığı antrenmanla devam etti.

Taraftara ve basına açık yapılan antrenman 1.5 sürdü.

Teknik Direktör Şenol Güneş yönetiminde yapılan antrenman kondisyon ve taktik çalışmasıydı. Antrenman takım halinde yapılan ısınma çalışmaları ve stretching çalışmaları ile başladı. İstasyonlardan oluşan parkurda kuvvet, denge ve kondisyon çalışmaları yapıldı. Pas çalışması ve 5’e 2 çalışması sonrası tam sahada taktik maç yapıldı. Antrenman şut çalışması ile sona erdi.

Beşiktaş, kamp çalışmalarına akşam TSİ 19.00’da basına ve taraftara kapalı yapacağı antrenmanla devam edecek.

Dördüncü hazırlık maçı NK Zavrc ile oynanacak

Siyah-beyazlılar Avusturya kampının 4'üncü hazırlık maçını yarın akşam oynayacak. Slovenya takımı NK Zavrc ile İlz Stadı'nda oynanacak karşılaşma TSİ 19:00'da başlayacak.

Atalanta maçının iptal gerekçesi güvenlik endişesi

Bu arada 1 Temmuz'da oynanması planlanan Atalanta maçının İtalyan kulübü tarafından 3 gün önce iptal edilmesinin gerekçesinin Atalanta'nın güvenlik endişesi olduğu açıklandı. Türk taraftarlarının maçlarda çıkardığı olaylar sebebi ile güvenlik açısından endişe duyan Atalanta'nın Beşiktaş'a bu durumu bildirdiği ve maçı iptal ettiği öğrenildi.

Bilindiği gibi Beşiktaş - Lille maçında taraftarlar sık sık ses bombası patlatmış ve sürekli anons yapılmasına sebebiyet vermişti. Aynı gün yine Avusturya'da oynanan Glatasaray - Udinese maçı da Türk taraftarların yaptığı taşkınlıklar sebebiyle 35'inci dakikada iptal edilmişti.